Kateřina Novotná jede na čtvrté OH. Trénuje s kolegou Loudínem

Část české výpravy už se na olympijské hry chystá přímo v Soči. Některé sportovce ale ještě můžete zastihnout doma. Na zimním stadionu v Benátkách nad Jizerou trénují rychlobruslaři na krátké dráze Vojtěch Loudína a Kateřina Novotná. Ta pojede už na své čtvrté olympijské hry.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kateřina Novotná | Foto: ČTK

„Začínám si to uvědomovat a také si toho začínám pořád víc vážit,“ říká Kateřina Novotná. „Je to třešnička na dortu, že ty čtyři roky stály za to a že na to pořád mám,“ těší nejlepší českou rychlobruslařku na krátké dráze.

Poprvé bruslařka startovala jako sedmnáctiletá v Salt lake city. Sama na sobě cítí změnu. „Sedmnáctiletý člověk vnímá trošku jinak, než devětadvacetiletý. Začínám si víc vážit těch věcí a uvědomuju si výjimečnost, že jedu na čtvrté hry,“ ví Kateřina Novotná.

Přehrát

00:00 / 00:00

České olympioniky v shotrtracku navštívil při tréninku Pavel Petr

Ambice má ale stejné, jako před dvanácti lety. „Jedu tam s tím, s čím na první olympijské hry. Tehdy jsem nevěděla, co mám čekat. Teď jedu překvapit.“ Své umístění nechce Novotná odhadovat. Cítí ale, že její forma se každým dnem zlepšuje a bude gradovat v Soči.

Mužský zástupce v shorttracku, Vojtěch Loudín, už ladí formu před odletem. „Tréninková jednotka je intenzivní, ale kratší. Jezdím ale v rychlejším tempu,“ vidí pokrok rychlobruslař.

Nervozitu z blížících se her necítí. „Pořád si to neuvědomuju a nechávám to běžet. Asi to před závod, možná si to uvědomím, až budu sedět v tom speciálu,“ očekává Loudín, který se do Ruska vydá 4. února.

Vojtěch Loudín bude trénovat i po příletu do Soči. „Je rozdíl mezi ledem v Benátkách a na mistrovství Evropy. Ten led není tak rychlý. O dost líp se mi trénovalo a doufám, že v Soči bude ještě pár dní solidního tréninku na dobrým ledě,“ těší se třiadvacetiletý rychlobruslař.

Pavel Petr, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme