FK Karabach 0:0 FC Viktoria Plzeň

Krasobruslařský rekordman Reynolds chce v Soči vystoupit ze stínu slavnějšího krajana

Kanadský krasobruslař Kevin Reynolds dokázal jako jediný v historii skočit pět čtverných skoků během jediné soutěže. Přesto na velkou medaili zatím stále čeká a to i proto, že musí žít ve stínu svého slavnějšího kolegy Patricka Chana. Pokusí se to změnit už za pár dní na olympijských hrách v Soči.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kanadský krasobruslař Kevin Reynolds dokázal jako jediný v historii skočit pět čtverných skoků během jediné soutěže | Zdroj: Reuters

Když Reynolds vyjede k tréninku krátkého programu v novotou stále vonící hale Iceberg, většina přihlížejících novinářů ihned zpozorní. Hudba skupiny AC/DC se totiž lehce dostane pod kůži a tenhle věčně rozcuchaný chlapík má také něco do sebe.

Má vlastně jedinou smůlu. Na krasobruslařský led přišel ve chvíli, kdy mu vládl, vládne a zřejmě ještě dlouho bude jeho krajan Patrick Chan.

Přehrát

00:00 / 00:00

Krasobruslařský rekordman Reynolds chce v Soči vystoupit ze stínu slavnějšího krajana

Zatímco Chan s omluvou odmítá jakékoliv rozhovory po tréninku, Reynolds trpělivě čeká v jeho stínu, zda se dostane alespoň na něj. Jako už tolikrát. Poslední tři roky byl na kanadském šampionátu vždy druhý právě za Chanem.

Když nebyl před čtyřmi roky vybrán do olympijského týmu, jako rodák z Vancouveru to obrečel. Tentýž rok přitom skočil jako první krasobruslař historie dva čtverné skoky v krátkém programu. Na svoji šanci ale trpělivě čekal a nyní přišla.

„Nemyslím si, že bych byl nervózní. Na tento závod jsem se připravoval spoustu, spoustu let. Teď cítím jisté očekávání, ale nervozitu snad ne,“ říká pátý muž loňského mistrovství světa, který navíc loni vyhrál šampionát Čtyř kontinentů.

Pljuščenko na olympiádě v Soči hvězdou nebude, tvrdí čeští krasobruslaři

Číst článek

Jenže následně mu praskla cysta v zadní části levého kolena a začal se opět trochu o svůj olympijský sen bát. Nakonec ale zbytečně, na trénincích v hale Iceberg byl jako jeden z prvních.

„Je to naprosto úžasná aréna, jedna z nejlepších, ve kterých jsem kdy bruslil. Těším se už na zahájení her, navíc Rusové krasobruslení rozumí, takže zatím to vše na mě působí pozitivně,“ dodává 23letý Reynolds, který s podporou domácích fanoušků ale rozhodně počítat nemůže.

A to je vlastně zatím asi to jediné, co má s trojnásobným mistrem světa Patrickem Chanem společné. Oba totiž budou velkými soupeři ruského miláčka JevgenijePljuščenka, který chce na domácí půdě při čtvrté olympijské účasti zaútočit na čtvrtou medaili.

Michal Jurman, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme