Na Havlíčkobrodsku se málem srazily vlaky, strojvedoucí vyjel bez povolení

Mezi Havlíčkovým Brodem a Humpolcem se v úterý odpoledne málem srazily dva vlaky. Strojvedoucí osobní soupravy vyjel ze zastávky Lípa, přestože neměl povolení dispečera. Při události nebyl nikdo zraněn.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koleje, výhybka, rozcestí, volba, cesta | Foto: Fotobanka Stock.xchng, Jan Flaška

Jak Českému rozhlasu řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal, osobní vlak se měl v zastávce křižovat s nákladním vlakem, který však kvůli poruše lokomotivy zůstal stát na jednokolejné trati.

„Vlaky se za sebou zařadily na trati, zůstaly stát zhruba 200 metrů od sebe. Strojvůdce osobního vlaku zastavil bez použití rychlobrzdy klasickým pozvolným brzděním, protože uviděl nákladní vlak na rovném úseku. K nějakému většímu ohrožení cestujících nedošlo,“ popsal incident Drápal.

Strojvedoucí osobního vlaku podle mluvčího pravděpodobně porušil předpisy provozovatele dráhy. Měl ve stanici zavolat dispečerovi, požádat o povolení odjezdu a počkat na jeho pokyn. To ale neudělal, za což mu hrozí od zaměstnavatele postih.

„Je tam možný nějaký finanční postih, pak tam může být přeřazení na jinou pracovní pozici. Bude záležet i na tom, jak se k tomu postaví policie. V některých případech dochází k šetření z důvodu obecného ohrožení,“ dodal mluvčí Drážní inspekce.


Zvětšit mapu

Martin Hromádka, Andrea Kratochvílová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme