Sáblíková s Wüstovou téměř nemluví, první střet je čeká v neděli

Rychlobruslařská hala v Soči se těší na soupeření dvou hvězdných závodnic. Martina Sáblíková i Ireen Wüstová na předcházejích hrách vybojovaly po dvou zlatých medailích. V závodě na tři kilometry, který se pojede v neděli, je ale mírnou favoritkou závodnice Nizozemska.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ireen Wüstová, jedna z největších soupeřek Martiny Sáblíkové, při tréninku v Soči | Zdroj: Reuters

Ireen Wüstová krouží tréninková kola v olympijské hale Adler teprve od úterý. V tomto směru má na ni Martina Sáblíková čtyřdenní náskok. Právě od Češky opsala před několika lety rodačka z Goirle techniku bruslení v zatáčkách a úspěchy na sebe nenechaly čekat.

„Cítím se dobře, příprava se povedla, led je taky také super, i když na začátku se lámal. To se ale už změnilo, nemám žádné zdravotní problémy, takže ano, jsem stoprocentně připravená," hlásí před nedělním úvodním startem sebevědomě Wüstová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na vztah Martiny Sáblíkové s Ireen Wüstovou se ptal Michal Jurman

Na všechny strany se usmívá a ani zdaleka nepřipomíná tu ještě nedávno hodně náladovou závodnici, které se i novináři raději klidili z cesty. Tlak ze sebe výrazně setřásla před více než čtyřmi lety, kdy přiznala svoji lesbickou orientaci.

Maximálně se začala koncentrovat na rychlobruslení ale až po rozchodu přítelkyní Sanne van Kerkhofovou. „Myslím, že jsem jen jedna z favoritek, stejně jako Martina nebo Claudia Pechsteinová. Mám ale ráda, když jsem pod tlakem, to ze sebe vydám vždy vše, takže se těším," říká Wüstová.

Ta vloni na mistrovství světa v Soči, které bylo generálkou na olympijské dráze, vybojovala hned pět medailí, z toho tři zlaté. I zde došlo na další třeskutý souboj s Martinou Sáblíkovou.

„Jsme nějakých osm let dvě největší rivalky a to dělá ten vztah. To jde kamarádství stranou,“ prozrazuje Martina Sáblíková, že k nizozemské šampionce ji rozhodně žádný vřelý vztah nepoutá. Je to ale oboustranné.

Zdravotní problémy mě brzdit nebudou, říká rychlobruslařka Sáblíková

Číst článek

„Nemluvili jsme o závodech, jen jsme si řekly ahoj a tak, spíš něco o počasí. Na mluvení bude čas po závodech, tam se uvidí, kdo je nejlepší,“ vyhlašuje Wüstová s dostatečným předstihem další z mnoha soubojů o titul nejlepší rychlobruslařky planety.

„Napětí je cítit hlavně na ledě. Člověk na sobě cítí ty pohledy,“ přiznává drobné jiskření mezi českým a nizozemským táborem na olympijské půdě Martina Sáblíková.

Loni porazila v Soči na mistrovství světa Wüstovou na pětikilometrové trati, na té tříkilometrové, na které se obě rivalky představí tentokrát v olympijském závodě už v neděli, ale zase soupeřce nestačila.

Zimní olympijské hry Soči 2014 - grafický profil sportovní disciplíny rychlobruslení | Foto: ČTK

Michal Jurman, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme