Biatlonistky pojedou stíhací závod, Češky musí dotahovat

Ve čtyři hodiny odpoledne začíná stíhací závod v biatlonu žen na 10 kilometrů. Jako první do něj vystartuje Slovenka Anastasia Kuzminová s dvacetisekundovým náskokem. Veronika Vítková a Gabriela Soukalová budou chtít dohnat ztrátu ze sprintu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slovenka Anastasia Kuzminová bude hájit první místo v biatlonovém stíhacím závodě | Zdroj: Reuters

Veronika Vítková, nejlepší z Češek v úvodním závodě, sice střílela bezchybně, nabrala ale 44 sekund ztráty, což ji odsunulo na šestnáctou pozici, ze které dnes vystartuje do stíhačky. Od první desítky ji ale dělí pouhých deset vteřin.

Nejlepší českou ženu ve Světovém poháru, Gabrielu Soukalovou, zase v neděli zradila střelba. Hned na první položce třikrát minula a dojela až na konci třetí desítky se ztrátou jedné minuty a jedenácti sekund na Kuzminovou.

Slovenská vítězka prvního závodu má 20 vteřin náskoku. „Nadýchnu se, vydýchnu a půjdu do toho relaxačně. Je to dobrý náskok, ty sekundičky potřebuji, ale v biatlonu se všechno vyřeší na střelnici. Doufám, že se mi bude i nadále dařit,“ věří první závodnice na startu.

Biatlonistka Kuzminová obhájila zlato, v první dvacítce pouze Vítková

Číst článek

Kuzminová má sice výraznější náskok, v dalších dvaceti sekundách ale odstartuje 11 závodnic. Jako první z nich Ruska Olga Vilukhinová těsně následovaná Ukrajinkou Vitou Semerenkovou.

Další dvě Češky, které se kvalifikovaly do stíhačky, Eva Puskarčíková a Jitka Landová, odstartují z páté desítky. Puskarčíková jako 45. se ztrátou minuty a pětačtyřiceti vteřin, Landová s odstupem dvou minut a deseti vteřin.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme