Štafetu běžkyň na lyžích vyhrály Švédky, české kvarteto skončilo desáté

Především po skvělém finiši Charlotte Kallaové vybojovala švédská štafeta zlato v závodě na běžkyň na lyžích na 4x5 km. Olympijské stříbro v Soči vybojovaly Finky před třetím Německem. České reprezentantky ve složení Eva Vrabcová-Nývltová, Karolína Grohová, Petra Nováková a Klára Moravcová se umístily na 10. místě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Švédská štafeta slaví olympijské zlato | Zdroj: ČTK

O historicky druhé zlato švédské ženské štafety se postaraly Ida Ingemarsdotterová, Emma Wikenová, Anna Haagová a heroicky finišující Kallaová.

Švédská hrdinka na svůj úsek vybíhala jako třetí s odstupem 25,7 sekundy na čelo závodu. 600 metrů před cílem ale Kallaová dojela Finku Kristu Lähteenmäkiovou a Němku Denise Herrmannovou a v závěrečné rovince se pak před své soupeřky dostala.

Bez medaile skončily překvapivě Norky. Vítězky štafety z olympijských her ve Vancouveru 2010 i na posledních světových šampionátech v letech 2011 a 2013 ztrácely na vedoucí příčky už od startu.

České fanoušky potěšila v úvodu štafety Eva Vrabcová-Nývltová. Osmadvacetiletá reprezentantka předávala Karolíně Grohové na druhém místě těsně za ruskými běžkyněmi. Na dalších okruzích se ovšem její parťačky podle předpokladů začaly závodním polem postupně propadat.

XXII. zimní olympijské hry v Soči:

Běh na lyžích:


Ženy - štafeta 4x5 km:
1. Švédsko (Ingemarsdotterová, Wikenová, Haagová, Kallaová) 53:02,7, 2. Finsko (Kyllönenová, Saarinenová, Niskanenová, Lähteenmäkiová) -0,5, 3. Německo (Fesselová, Böhlerová, Nystadová, Herrmannová) -0,9, 4. Francie -45,0, 5. Norsko -53,6, 6. Rusko -1:03,6, 7. Polsko -1:36,2, 8. Itálie -2:17,2, 9. USA -2:30,7, 10. ČR (Vrabcová-Nývltová, Grohová, Nováková, Moravcová) -3:27,1.

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme