Obří slalom ovládla Slovinka Mazeová, české sjezdařky nedojely

Po triumfu ve sjezdu ovládla na olympijských hrách v soči Slovinka Tina Mazeová také obří slalom. Druhá skončila vítězka super-G Anna Fenningerová z Rakouska a třetí místo obsadila Němka Viktoria Rebensburgová. Na start se postavily také tři české sjezdařky, ovšem ani jedna nedokončila ani první kolo.

Slovinská sjezdařka Tina Mazeová získal v Soči svou druhou medaili

Slovinská sjezdařka Tina Mazeová získal v Soči svou druhou medaili | Zdroj: ČTK

Kateřina Pauláthová hned ve vrchní polovině obřího slalomu podjela bránu. Šárka Strachová se zase nevešla do jedné z branek a projela skrz tyče a Martina Dubovská po několika sekundách upadla a ztratila lyži.

Mazeová se odrazila k triumfu už v prvním kole. V deštivých podmínkách využila výhodné startovní číslo jedna a projela trať v čase 1:17,88 minuty. Fenningerová byla průběžně čtvrtá a Rebensburgová figurovala na šesté pozici.

Vanessa Mae skončila poslední, přesto si olympijský závod užila

Ve druhém kole, které začalo kvůli mlze a sněněření s malým zpožděním, zajela nejrychlější čas Rebensburgová a celkový součet stačil na bronzovou medaili. Stříbrná Fenningerová byla o dvě desetiny rychlejší.

Poslední 67. místo obsadila se ztrátou více než 50 sekund na vítězku při své olympijské premiéře slavná bristká houslistka Vanessa Mae, která jela v dresu Thajska.

Sjezdové lyžování:
Ženy - obří slalom:
1. Mazeová (Slovin.) 2:36,87 (1:17,88+1:18,99), 2. Fenningerová (Rak.) -0,07 (1:18,73+1:18,21), 3. Rebensburgová (Něm.) -0,27 (1:19,24+1:17,90), 4. N. Fanchiniová (It.) -0,38 (1:18,53+1:18,72), 5. Shiffrinová (USA) -0,50 (1:18,79+1:18,58), 6. Pietiläová-Holmnerová -0,95 (1:19,45+1:18,37), 7. Lindellová-Vikarbyová (obě Švéd.) -1,15 (1:18,40+1:19,62), 8. Marmottanová (Fr.) -1,61 (1:19,69+1:18,79), 9. Gutová -1,77 (1:20,54+1:18,10), 10. Gisinová (obě Švýc.) -2,71 (1:19,99+1:19,59), ...Pauláthová, Strachová, Dubovská (všechny ČR) nedokončily 1. kolo.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít