Táborský dům dětí pořádá zdarma jazykové kurzy pro seniory s vnoučaty

Dům dětí a mládeže v Táboře pořádá jazykové kurzy, které jsou speciálně šité na míru seniorům s vnoučaty. Výuka bude probíhat jednou týdně. Kurz je financován Jihočeským krajem a pro účastníky je zdarma. Ti si na něm osvojí některé jazykové návyky a naučí se základní slovní zásobu ke zvládnutí běžných situací v cizině.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Město Tábor - radnice

Město Tábor - radnice | Foto: tabor.cz

„V této skupině nejde ani tak o elementární úroveň nebo nějaké jazykové návyky, senioři mají z dřívějška nějaké základy třeba německého jazyka. Spíše nám jde o posílení vztahů mezi prarodiči a jejich vnoučaty tím, že budou společně prožívat zájem, budou tvořit a aktivně trávit volný čas,“ vysvětluje ředitel Domu dětí a mládeže v Táboře Josef Musil.

Přihlásit se mohou prarodiče s vnoučaty ve věku zhruba 4 až 9 let. Kurz je bezplatný. Účastníky čeká deset lekcí v němčině nebo angličtině. „Chceme vyzkoušet tento projekt v obou jazycích,“ dodává ředitel Musil.

Pokud se tyto mezigenerační kurzy výuky cizích jazyků osvědčí, dům dětí a mládeže v nich bude pokračovat.

Zájemci se mohou hlásit buď písemně e-mailem anebo telefonicky přímo v Domě dětí a mládeže v Táboře.

Jan Kopřiva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme