Jaroslav Špaček přijal Růžičkovu nabídku. Bude asistentem reprezentace

Jaroslav Špaček bude druhým asistentem nového trenéra české hokejové reprezentace Vladimíra Růžičky. Doplní už známého prvního Růžičkova spolupracovníka Ondřeje Weissmanna. Špaček je po ukončení kariéry asistentem v extraligové Plzni.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Špaček, asistent trenéra hokejové reprezentace | Zdroj: ČTK

„Jsem hodně rád, že to Jarda přijal a Plzeň mu to také dovolila," řekl ČTK Růžička, který byl zvolen novým koučem národního týmu na středečním výkonném výboru Českého svazu ledního hokeje.

Čtyřicetiletý Špaček je členem zlatého olympijského týmu z Nagana a toho bronzového z Turína. S reprezentací také třikrát vyhrál mistrovství světa. Aktivní kariéru ukončil po minulé sezoně a naplno se věnoval pozici asistenta trenéra v Plzni.

V roli asistenta trenéra národního týmu doplní Ondřeje Weissmanna, se kterým Růžička do této funkci počítal už dříve. Společně získali titul mistrů světa v letech 2005 a 2010. Weissmann také asistoval Růžičkovi při extraligovém vítězství Slavie v roce 2003.

První zápas hraje reprezentace na začátku dubna

Český národní tým už 10. dubna čeká úvodní střetnutí Euro Hockey Challenge proti Dánsku. V rámci této série má reprezentace v plánu celkem šest utkání - Dány, Nory a Švýcary. Na začátku května budou následovat Švédské hokejové hry.

Mistrovství světa v Minsku se hraje od 9. do 25. května. Plzeň, a Slavia v případě postupu do play off, může být ve hře teoreticky až do 29. dubna. Při pádu do skupiny o udržení by Slavia hrála do 23. března.

ČTK, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme