Šárka Pančochová vyhrála freestylový Světový pohár ve snowboardingu

Česká snowboardistka Šárka Pančochová se stala první českou vítězkou freestylového Světového poháru ve snowboardingu a zároveň vyhrála i malý křišťálový globus za slopestyle.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šárka Pančochová | Foto: www. sarkapancochova.cz

Největší úspěchy dosavadní kariéry si zajistila vítězstvím ve slopestylu v rakouském Kreischbergu. V posledním závodě jí cestu k titulu usnadnila neúčast soupeřek, které startují na US Open. V konečném pořadí freestylu tak předstihla Američanku Clarkovou a ve slopestylu se dostala před Maasovou z Nizozemska.

Ve finále v rakouském Kreischbergu šla do vedení hned po první jízdě a ve druhé svůj bodový zisk ještě vylepšila, když získala 95,5 bodu. K vítězství by jí přitom stačil bodový zisk z první finálové jízdy, který činil 91,5 bodu.

Triumfem ve Světovém poháru Pančochová potvrdila, že patří do nejužší světové špičky a dokázala navázat na minulou úspěšnou sezonu. V ní byla druhá na prestižních X-Games a vyhrála World Snowboard Tour.

Závody SP ve snowboardingu v Kreischbergu (Rakousko) - slopestyle:
Ženy: 1. Pančochová (ČR) 95,5, 2. Ikolaová (Fin.) 83,0, 3. Medlová (SR) 76,0.
Konečné pořadí slopestylu: 1. Pančochová 2500 b., 2. Maasová (Niz.) 1800, 3. Priorová (N. Zél.) 1379.
Konečné pořadí freestylových disciplín (U-rampa+slopestyle): 1. Pančochová 2720, 2. Clarková (USA) 2000, 3. Maasová 1800

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme