Lyon už soupeře neděsí. Šance na postup vidím 50 na 50, říká plzeňský kouč Uhrin

Fotbalisty Plzně čeká večer úvodní zápas osmifinále Evropské ligy. Pět minut po 21. hodině nastoupí ve Francii proti Lyonu a budou se snažit uhrát co nejlepší výsledek pro domácí odvetu. Nemusel by to být až tak složitý úkol, pokud se bude jejich soupeř držet tradice. Lyon se do osmifinále dostal i přesto, že zatím dává v průměru méně než jeden gól za zápas.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Plzně na stadionu Gerland, který už nebudí hrůzu jako dřív | Foto: Jan Kaliba

Když má záložník Lyonu Jordan Ferry, který dnes mimochodem slaví dvaadvacáté narozeniny, vyzdvihnout, co bude dnes večer hlavním úkolem jeho i spoluhráčů, nemluví o nátlakové útočné hře a přívalu střel, kterými by chtěli hráči francouzského týmu svého českého soupeře zasypat. Zmiňuje naopak precizní bránění a snahu žádný gól nedostat.

A trenér Remi Garde ho v tom podporuje. Povídá o tom, že prioritou pro jeho mužstvo bude bránění na patřičné úrovni. Asi i pod dojmem posledního postupového a velmi šťastného zápasu Plzně v Doněcku považuje Garde české hráče za tým, který dokáže využít každou příležitost.

Přehrát

00:00 / 00:00

Slavnou minulost a ne až tak skvělou přítomnost Lyonu rozebírá Jan Kaliba

Tyhle dva ohlasy z domácího tábora dokazují nejen respekt, který Plzeň i bez velkých jmen předchází dokonce i ve Francii, kde nikdy nehrála, ale také ústup z vydobytých pozic, který naopak zaznamenává Olympique Lyon.

Klub staví nový stadion, kde se bude hrát i EURO 2016, na hráčském kádru oproti minulosti anebo i ve srovnání s nejsilnějšími francouzskými kluby současnosti šetří a je to znát třeba i na tom, že má ve svém kádru výraznou převahu Francouzů. Počet cizinců je srovnatelný s Plzní.

"Můžeme říct, že složení týmu je podobné jako u nás. V Doněcku to bylo specifické, ti měli spoustu Brazilců, což je úplný opak oproti Lyonu," všímá si obránce Václav Procházka, čím se současný Lyon odlišuje od předních evropských mužstev včetně posledního plzeňského soupeře v Evropské lize Šachtaru Doněck.

Plzeň má podle Uhrina veliké pohárové zkušenosti

O tom, že Lyon už není značkou, která budí v Evropě hrůzu, svědčí i otevřeně sebevědomé věty plzeňského kouče Dušana Uhrina mladšího.

"Chceme postoupit. Procenta vidím 50 na 50. Mužstvo je kvalitní, ale domnívám se, že máme veliké zkušenosti z pohárové Evropy," říká plzeňský kouč.

Platí to nejen o Viktorii, ale také o něm. Uhrin na rozdíl od mužstva, které v zimě převzal, už s francouzským soupeřem v pohárové Evropě hrál a coby trenér Mladé Boleslavi před lety vyřadil Olympique Marseille.

Jan Kaliba, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme