Čeští hokejisté konečně mají fungující hráčskou asociaci, nyní řeší Slavii

V České republice donedávna nefungovala asociace pro profesionální hokejisty. Loni v srpnu ale začala fungovat Česká asociace hokejistů a zdá se, že má šanci stát se velmi silnou organizací. Začala spolupracovat i s hokejovým svazem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda České asociace hokejistů Marek Černošek | Zdroj: ČTK

„Je to už třetí pokus a je třeba mu nechat čas, aby se rozvinul a našel si prostor. Je to zatím nejsilnější struktura, která tu vznikla. Vyústěním její prestiže je i podepsání memoranda s Českým svazem ledního hokeje,“ říká ředitel extraligy Josef Řezníček.

Memorandum o spolupráci by mělo v budoucnu vyústit ve vytvoření Hráčské komise, které bude začleněna do struktury Českého svazu ledního hokeje a bude se podílet na jeho činnosti. To je další postupný krok, ke kterému Česká asociace hokejistů pod vedením Marka Černoška směřuje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti o České asociaci hokejistů zjišťoval Petr Kadeřábek

V tuto chvíl asociacei sdružuje 95 procent extraligových hokejistů a hráče její činnost nic nestojí. „Nemohl jsem přijít za klukama a říct: ‚Zakládám asociaci a chci po vás pětistovku měsíčně.‘ První rok fungujeme zadarmo a snažíme se dokázat, že hokejistům jsme schopni pomoci,“ říká předseda Marek Černošek.

Vůbec prvním klientem asociace byl útočník Karlových Varů Petr Pohl „Byl jsem s ním v kontaktu a měl štěstí, že se ve Varech dohodl. Potom hrál dobře a ve Varech byli rádi, že ho nakonec udrželi,“ vzpomíná Marek Černošek.

Těžší byl případ Tomáše Divíška. „Měl problémy v Chomutově. Vyřadili ho z kádru, přestali ho platit a neumožňovali mu chodit ani na tréninky. Tam se nám podařilo ho z té smlouvy vysekat,“ upozorňuje šéf hráčské asociace na další případ.

Pomáhá i hráčům Slavie

Aktuálně asociace řeší situaci ve Slavii. „Obrátili se na mě hráči ze Slavie Praha. Jejich situaci řešíme a snažíme se, aby řešení vyšlo dohodou a oboustranným smírem, aby klub splnil závazky. Asociace vznikla právě proto, aby hráče chránila,“ vysvětluje Marek Černošek.

Vedení Slavie v tiskovém prohlášení informovalo veřejnost, že pohledávky hráčů splatí do 14 dnů. Zdá se tedy, že čeští hokejisté mají konečně i fungující asociaci, která se svých členů dokáže zastat, tak jako je tomu i v zahraničí.

Petr Kadeřábek, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme