Mladí útočníci z ústavu v Králíkách půjdou do jiného zařízení

Oba mladíky, kteří v úterý ve výchovném ústavu v Králíkách brutálně napadli dva vychovatele, přesunou zítra do jiného zařízení. Do té doby budou nepřetržitě hlídáni.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z kláštera Hora Matky Boží je krásný výhled na Králíky | Foto: Honza Ptáček | Zdroj: Český rozhlas

Potvrdila to ředitelka oddělení institucionální výchovy ministerstva školství Lenka Šmídová:

„Zajímali jsme se především o stav vychovatelů, kteří byli napadeni. Obou zaměstnanců se ujal psycholog. Dále byla zajištěna psychologická péče pro ostatní zaměstnance. Domluvili jsme se na zvýšené ochraně v době nočních hodin.“

Dětský domov v Králíkách pečuje o chlapce se specifickými poruchami chování, u nichž byla nařízena ústavní výchova nebo uloženo předběžné opatření, případně s uloženou ochrannou výchovou. Má kapacitu 48 míst, jsou tam umisťovány děti od 12 let.
Zdroj: VUDSS Králíky

Kvůli případu v Králíkách chce ministr školství Marcel Chládek z ČSSD ještě na jaře předložit vládě návrh zákona, který by podobná napadení učitelů a vychovatelů přísně trestal.

Mladíci zaútočili kolem půl třetí ráno. Čtrnáctiletý chlapec vběhl v noci do klubovny a vrazil vychovateli šroubovák do krku. Jen o tři centimetry minul tepnu. Vychovatelka se běžela podívat, co se děje. Chlapec ji povalil a kopal do ní. Jeho o rok starší kamarád se k útoku na ženu přidal.


Zvětšit mapu

Veronika Neprašová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme