Plzeňská Techmania se znovu otevírá, připraveno je šest nových expozic

První návštěvníci si dnes prohlédnou novou plzeňskou Techmanii. Centrum neformálního vzdělávání otevřelo po rekonstrukci také hlavní budovu s desítkami exponátů. Lidé se tak hravou formou seznámí s fyzikou, biologií nebo technikou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plzeňská Techmania je třikrát větší než dříve | Foto: Lukáš Milota

Velké naděje vkládá do projektu Josef Bernard, generální ředitel Škody Transportation, která spolu se Západočeskou univerzitou Techmanii založila.

„Před deseti lety, kdy jsme s myšlenkou science-centra začínali, jsme si vůbec neuměli představit, že se nám podaří projekt dotáhnout do takového rozměru, jako je to dneska,“ popisuje Bernard.

„Techmanie je kompletně dokončená a já předpokládám, že v budoucnosti budou Techmanii navštěvovat stovky tisíc návštěvníků ročně. A předpokládám, že Techmanie bude inspirovat spoustu mladých lidi k tomu, aby studovali technické obory,“ dodává.

Proměna Techmanie včetně stavby prvního 3D Planetária v Česku přišla na 577 milionů korun a je financovaná z Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace.

Lukáš Milota Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme