Slavii v Mladé Boleslavi srazilo vyloučení Čontofalského. Náhradník Černý se nechytil

Třináctá příčka tabulky a jen tříbodový náskok na sestupové 15. místo. Takovou bilancí se aktuálně v Gambrinus lize mohou "pochlubit" fotbalisté Slavie. Pražané v dohrávce dvaadvacátého kola prohráli v Mladé Boleslavi 1:3, jejich snažení přitom výrazně ovlivnil faul gólmana Kamila Čontofalského. Místo něj se tak mezi tyče postavil veterán Radek Černý.

Za tento zákrok na Lukáše Mageru dostal Kamil Čontofalský červenou kartu | Foto: ČTK

Radek Černý rozhodně nepočítal s tím, že do utkání zasáhne. Jenže ve 38. minutě fauloval jeho kolega Kamil Čontofalský pronikajícího Lukáše Mageru. Uviděl červenou kartu a právě Černý musel zaujmout jeho místo.

„Nezažil jsem to poprvé. Většinou se buď první hráč zraní, nebo přijde červená karta. Nepříjemné je, že jdete proti penaltě, navíc máte o jednoho hráče méně. Pro tým to není jednoduché,“ popsal bezprostřední pocity po vstupu na hřiště čtyřicetiletý gólman, který se do mateřského klubu vrátil po zahraničním angažmá loni v létě.

00:00 / 00:00

Brankář Radek Černý zažil pro náhradníky nepříjemný, ale často typický zápas

V Mladé Boleslavi Černý v závěru první půle dvakrát inkasoval. Pro ztrátu sebevědomí snad ani horší situace nemůže nastat.

„Příjemné to není. Na druhou stranu kontaktním gólem v druhé půli jsme zápas zdramatizovali. Chtěli jsme to udržet do závěrečných minut a pak třeba ze standardky vyrovnat, ale Boleslav přidala šťastný třetí gól a o výsledku bylo rozhodnuto,“ vysvětloval.

Právě v oslabení byli přitom slavisté aktivnější a hlavně nebezpečnější v koncovce. „Mladá Boleslav držela balon a my jsme se snažili dostat do brejkových situací, a to se nám relativně dařilo. Měli i jsme i nějaká zakončení, Boleslav ale hru kontrolovala,“ doplnil Radek Černý.

Zkušený brankář tuší, že Slavii čekají krušné dny. Tým trenéra Pastoora má před sebou domácí duel s Jabloncem, derby na Spartě a před vlastním publikem konfrontaci s Plzní.

Pavel Petr, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít