Hlinsko plánuje úpravy městské zeleně, náklady se odhadují na zhruba 17 milionů

Hlinsko se pokusí získat peníze na obnovu městské zeleně. Radnice už začala s kácením přerostlých stromů na sídlišti a v Resselově ulici. Na podzim plánuje náhradní výsadbu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

radnice Hlinsko

Náklady na kompletní ošetření zeleně po celém městě se odhadují na miliony korun. Hlinsko proto žádá o dotaci, která by tento zásah umožnila.

„Sídliště je nejrozsáhlejší z těch všech lokalit. Odhad celkových nákladů, jednak na odstranění stromů, na jejich ošetřování a na obnovu výsadby je zhruba 17 milionů korun. Takže to je opravdu vysoká částka,“ upřesňuje Yvona Jandová z hlineckého Městského úřadu.

V závěru loňského roku podalo Hlinsko žádost o finanční dotaci ze Státního fondu životního prostředí, odkud by město mohlo získat až 10 milionů korun. Žádost byla přijata a nyní se čeká na její schválení. V průběhu tří let by pak měl být celý projekt obnovy zeleně uskutečněn.

Na webových stránkách projektu Stromy pod kontrolou si zájemci mohou zobrazit mapu Hlinska, kde jsou červenými tečkami označeny stromy, u kterých je uveden zdravotní stav i návrhy na zásahy údržby.

Josef Kopecký Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme