New Jersey živí naději na play off NHL. Devils porazili Washington 2:1

Hokejisté New Jersey poskočili v NHL po výhře 2:1 nad Washingtonem na desátou příčku Východní konference a pět zápasů před koncem základní části tak ještě drží naději na postup do bojů o Stanley Cup. U vítězné branky Devils asistoval Marek Židlický.

Hokejistům New Jersey Devils se v úvodu nového ročníku NHL nedaří. Na zleva: Bryce Salvador, Marek Židlický, Jaromír Jágr a Dainius Zubrus | Zdroj: ČTK

Hráči New Jersey proti Capitals potřebovali využít domácího kluziště a nutně bodovat. Tým z Washingtonu je totiž jejich přímý konkurent v souboji o postup do play off.

V 11. minutě si 49 trefu v sezoně připsal ruský kanonýr Alexandr Ovečkin a dostal hosty do vedení, v polovině druhé dvacetiminutovky ale vyrovnal Tuomo Ruutu.

U rozhodujícího momentu pět minut před koncem pak byl i Marek Židlický. Po přihrávce českého obránce se do útočného pásma prosmýkl Ryan Carter a střelou z mezikruží propálil brankáře Jaroslava Haláka.

„Hráči si pořádně hrábli. Byla to opravdová bitva. Podívejte, kolik minut na ledě strávili Jágr a Zajac, to vše proti odhodlanému týmu na druhé straně,“ chválil své svěřence trenér New Jersey Peter DeBoer, jehož tým utkání dohrával pouze s osmi útočníky.

V pátečních zápasech se z českých hráčů prosadil pouze Aleš Hemský z Ottawy. Prohře 4:7 s rivalem z Montrealu ale šikovné křídlo nezabránilo. Gólovou přihrávku zaznamenal za Canadiens Tomáš Plekanec.

Výsledky NHL:

Ottawa - Montreal 4:7 (3:3, 0:2, 1:2)
Branky: 3. a 6. Z. Smith, 5. Hemský, 55. Zibanejad - 16., 36. a 42. Pacioretty, 8. Markov, 10. Weaver (Plekanec), 25. Eller, 50. Desharnais. Střely na branku: 43:23. Diváci: 19.241.

Columbus - Chicago 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)
Branky: 2. MacKenzie, 21. Johansen, 33. Anisimov - 18. Morin (Rozsíval), 25. Sharp, 31. Hossa, 60. B. Smith. Střely na branku: 27:38. Diváci: 18.695.

New Jersey - Washington 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky: 33. T. Ruutu, 56. Carter (Židlický) - 11. Ovečkin. Střely na branku: 31:25. Diváci: 15.218.

Florida - Calgary 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Branky: 23. Trocheck - 22. Agostino, 27. Cammalleri (Hudler). Střely na branku: 35:17. Diváci: 12.055.

Detroit - Buffalo 3:2 (3:0, 0:1, 0:1)
Branky: 6. Helm, 15. Jurčo, 16. Alfredsson (Kindl) - 33. McBain, 47. Deslauriers. Střely na branku: 31:23. Diváci: 20.066.

Anaheim - Nashville 2:5 (1:4, 1:1, 0:0)
Branky: 16. Palmieri, 24. Winnik - 6. a 13. Wilson, 14. a 37. Fisher, 18. Hornqvist. Střely na branku: 29:24. Diváci: 17.174.

Phoenix - Edmonton 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 35. Ekman-Larsson, 53. Chipchura (Erat) - 60. a rozh. nájezd Gagner, 20. Schultz. Střely na branku: 26:26. Diváci: 14.732.

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít