Florbalistky Vítkovic ukončily sedmiletou nadvládu Herbadentu v extralize

Florbalistky Vítkovic ukončily sedmiletou extraligovou nadvládu Herbadentu SJM Praha. V superfinále v pražské O2 areně využily několika absencí v pražském týmu, který porazily hladce 5:0. Vítkovice se radují z triumfu poprvé od roku 2000.

Florbalistky Vítkovic porazily v superfinále tým Vítkovic

Florbalistky Vítkovic porazily v superfinále tým Vítkovic | Zdroj: ČTK

Ostravanky poslala do vedení minutu před koncem první třetiny Šponiarová. Náskok zvýšily ve 36. minutě, kdy po střele Šupákové dorážela Pastušková.

Po 86 vteřinách závěrečného dějství přidala třetí přesný zásah Klapitová. Hráčky Vítkovic poté sice neproměnily dvě trestná střílení, ovšem díky gólům Ferenčíkové a Sládečkové při power play své vítězství ještě navýšily.

Superfinále extraligy florbalistek v pražské O2 areně:
Herbadent SJM Praha 11 - 1. SC Vítkovice 0:5 (0:1, 0:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 19. Šponiarová, 36. Pastušková (Šupáková), 42. Klapitová (Sládečková), 59. Ferenčíková (Enenkelová), 60. Sládečková. Rozhodčí: Hejnová, Romančáková. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1. Diváci: 6413.