V Teplicích restaurace za předzahrádky neplatí. V lázeňské části ale hosty odrazuje prašná silnice

Už několik let nemusejí hospodští nebo cukrárny za předzahrádky v Teplicích platit. Město tak chce ulehčit život podnikatelům. Loni bylo v Teplicích čtyřicet pět terásek nebo stolků na chodníku. Nejvíc v lázeňské části. V ulici U Kamenných lázní ale podnikatelům komplikuje život nedokončená silnice. Zákazníci nechtějí zůstávat na předzahrádkách hlavně kvůli prachu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na předzahrádkách v ulici U Kamenných lázní nechce nikdo sedět kvůli prašnosti | Foto: Gabriela Hauptvogelová

V ulici U Kamenných lázní je po výměně inženýrských sítí zatím provizorní povrch, který je dost prašný. Právě to podle majitelky cukrárny Olgy Krupičkové odhání zákazníky.

„Když je hodně teplo, tak lidi přijdou, ale nadávají nám. I přesto, že se silnice pokropí, tak stejně je tady plno prachu. Bude to znát na zákaznících, protože když vám to lítá na zmrzlinu, každý bude mít strach si ji vzít,“ popisuje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na předzahrádkách v ulici U Kamenných lázní v Teplicích nechce nikdo sedět kvůli prašnosti. Natáčela tam redaktorka Gabriela Hauptvogelová

Stejně je na tom Vlastimil Kratochvíl, kterému patří restaurace na rohu ulice naproti parku. „Jako všichni. Jsme na tom úplně stejně," říká. Prašný povrch odrazuje podle něj nejen hosty, ale problémy způsobuje i obsluze restaurace, která musí na předzahrádku přejít ulici z restaurace.

„Pálí vás klouby nebo oči. Může to způsobit alergii. Máte olezlou pusu, každou hodinu se musíte mazat krémem. Protože to není normální prach, cement, vápno, nevím co v tom je. Ale jde o to, kdy se ta silnice dodělá. Jestli to bude květen, červen, srpen,“ dodává Kratochvíl.

Od prosince, kdy je v ulici provizorní povrch, se nic neděje. Nová silnice přitom měla být hotová do půlky dubna. Město ale chce doplnit dešťovou kanalizaci a radní o tom rozhodli teprve v pátek. Proto nemohla firma ČEZ Teplárenská s položením nového povrchu začít hned po zimě.

„Bude probíhat osazování vpustí na dešťovou kanalizaci a bude probíhat pokládka finálního povrchu vozovky. Předpokládaný termín je 30. dubna,“ slibuje vedoucí odboru dopravy a životního prostředí magistrátu Ivana Müllerová.

Práce na dokončení silnice začnou tento týden.

Na předzahrádkách v ulici U Kamenných lázní nechce nikdo sedět kvůli prašnosti | Foto: Gabriela Hauptvogelová

Gabriela Hauptvogelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme