Německo si připomene 600. výročí začátku kostnického koncilu velkou výstavou

Velkou výstavou si německé město Kostnice připomene koncil, který na břehu Bodamského jezera začal před 600 lety. Ten mimo jiné odsoudil k smrti církevního reformátora Jana Husa a celkem trval čtyři roky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kostnický koncil | Foto: Archiv

Podle ředitele výstavy Haralda Siebenmorgena byl kostnický koncil světovou událostí, které se žádná středověká událost nevyrovnala.

Přímo v budově konání kostnického koncilu bude na 1000 metrech čtverečních vystaveno přes 350 exponátů připomínajících největší středověké setkání zástupců katolické církve.

Výstava ale nebude připomínat pouze vyřešení papežského schizma ale i dobu ve které se koncil konal. Návštěvníci si tak budou moci prohlédnout i historické rukopisy, gobelíny či zlatnické výrobky.

Exponáty zapůjčilo 140 institucí z celého světa. Například muzeum v Madridu, vatikánské sbírky, ale také Národní knihovna v Praze, která zapůjčila jeden ze sedmi exemplářů kroniky koncilu od Ulricha Richentala.

Silvie Třeslínová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme