Gesto fotbalisty Alvese s banánem prý bylo promyšlenou reklamní kampaní

Gesto barcelonského fotbalisty Daniho Alvese, který ukousnutím banánu hozeného na hřiště odstartoval spontánní kampaň proti rasismu na stadionech, bylo prý předem promyšlenou reklamní akcí. Španělský tisk uvedl, že kampaň byla připravená pro jinou brazilskou hvězdu týmu Neymara.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gesto Daniela Alvese (vlevo) s banánem bylo prý promyšlenou kampaní, která byla původně připravena pro jeho spoluhráče Neymara | Zdroj: Reuters

Marketingová agentura Loducca údajně kampaň připravila už v březnu, kdy se právě Neymar s Alveseme stali terčem podobných rasistických provokací. Agentura o svém úmyslu informovala více hráčů.

Další banán, který k nim na hřišti přiletí, měli sníst. První příležitost se naskytla Alvesovi, ke kterému přiletěl banán při nedělním zápase španělské ligy na půdě Villarrealu. Brazilský obránce ho u rohového praporku zvedl, oloupal, ukousl z něj a poté s klidem rozehrál.

Neymar následně svou fotkou s banánem sdílenou na twitteru spustil řetězec solidárních reakcí. Na sociálních sítích ho následovali další fotbalisté, jiní sportovci, politici i fanoušci, kteří se vyfotili, jak jedí banán.

Šestadvacetiletého Davida Campaya Llea, který banán na hřiště hodil, policie den po utkání zatkla, kvůli svému činu přišel o místo v mládežnické akademii Villarrealu a od klubu dostal doživotní zákaz vstupu na stadion.

Za rasismus mu navíc hrozí až tříleté vězení. Na jeho podporu se ve čtvrtek ve Villarrealu sešlo zhruba osm stovek lidí. Protestní shromáždění svolali jeho kamarádi a kolegové. Campayovi zastánci prý neschvalují jeho jednání, nesouhlasí ale s veřejným mediálním lynčováním.

Vojtěch Bidrman, Ľubica Zlochová, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme