Hokejisté Los Angeles dokonali obrat v play off, končí tři Češi

Los Angeles jako čtvrtý tým v historii NHL otočil v play off sérii z 0:3 na 4:3. Hokejisté Kings obrat završili čtvrteční výhrou 5:1 na ledě San Jose. V rozhodujícím utkání prvního kola play off uspěl také New York Rangers a Minnesota.

Hráči Los Angeles Kings otočili v 1. kole play off sérii proti Sna Jose

Hráči Los Angeles Kings otočili v 1. kole play off sérii proti Sna Jose | Zdroj: Reuters

San Jose šlo přitom do vedení i za přispění českého útočníka Tomáše Hertla. Ten v úvodu druhé třetiny přihrál z rohu kluziště na modrou čáru skórujícímu Mattu Irwinovi. Ještě před druhou přestávkou ale hosté dvěma trefami skóre zápasu otočili.

V závěrečné třetině navíc navýšil náskok Kings Tyler Toffoli a při závěrečné hře „Žraloků“ bez brankáře zpečetili hosté vítězství i postup dvěma trefami do prázdné branky. Kings se v druhém kole play off střetnou s Anaheimem.

Letošní sezona v NHL skočila také pro útočníka Jakuba Voráčka. Jeho Philadelphia v rozhodujícím utkání prohrála na ledě New Yorku Rangers, který ke čtvrté výhře v sérii nasměrovali Daniel Carcil a Benoit Pouliot. Hosté stačili v závěrečné třetině už pouze snížit. Rangers narazí v dalším kole na Pittsburgh.

Svou cestu play off ukončili v prvním kole také hráči Colorada s obráncem Janem Hejdou. Avalanche v utkání s Minnesotou čtyřikrát vedli, ale soupeře dokázal vždy vyrovnat. Sérii rozhodl v čase 65:02 druhým gólem v utkání Nino Niederreiter. Wild se v semifinále Západní konference se utkají s obhájcem trofeje Chicagem.

1. kolo play off NHL:

Východní konference - 7. zápas:

NY Rangers - Philadelphia 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Branky: 24. Carcillo, 32. Pouliot - 45. Akeson. Střely na branku: 33:27. Diváci: 18.006. Konečný stav série: 4:3.

Západní konference - 7. zápasy:

Colorado - Minnesota 4:5 v prodl. (2:1, 0:1, 2:2 - 0:1)
Branky: 3. Holden, 14. McGinn, 43. Stastny, 52. Johnson - 47. a 66. Niederreiter, 9. Koivu, 28. Heatley, 58. Spurgeon. Střely na branku: 22:35. Diváci: 18.511. Konečný stav série: 3:4.

San Jose - Los Angeles 1:5 (0:0, 1:2, 0:3)
Branky: 21. Irwin (Hertl) - 25. Doughty, 39. Kopitar, 45. Toffoli, 58. Brown, 60. Pearson. Střely na branku: 40:30. Diváci: 17.562. Konečný stav série: 3:4.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít