Tenista Lukáš Rosol titul v Bukurešti neobhájil, ve finále prohrál s Dimitrovem

Český daviscupový reprezentant Lukáš Rosol nestačil ve finále antukového turnaje v Bukurešti na Bulhara Grigora Dimitrova. První nasazený tenista vyhrál ve dvou setech 7:6 a 6:1.

Lukáš Rosol přešel přes Nizozemce Robina Haaseho v Bukurešti do finále

Lukáš Rosol přešel přes Nizozemce Robina Haaseho v Bukurešti do finále | Zdroj: Reuters

Šestnáctý hráč světa Dimitrov tak ukončil devítizápasovou vítěznou sérii Lukáše Rosola v Bukurešti. Před rokem totiž osmadvacetiletý Čech získal v rumunské metropoli svůj první a dosud jediný titul na okruhu ATP.

Dvaadvacitletému Dimitrovovi vyšly začátky obou setů. V prvním vedl 2:0, ale český tenista dotáhl úvodní sadu do tie-breaku. Tu ale nakonec vyhrál Bulhar s přehledem 7:2.

Jak skončila zkrácená hra prvního setu, tak pokračoval zápas i dál. V pohodě hrající Dimitrov nedal ve druhé sadě Rosolovi šanci, vyhrál ji 6:1 a po 82 minutách slavil turnajový triumf. Rosol ale byl i přes finálovou porážku se svými výkony na turnaji v Rumunsku spokojen a řekl, že už se těší na další ročník.