Minnesota poprvé porazila Colorado, Columbus prohrál třetí duel s Pittsburghem

Hokejisté Columbusu prohráli ve třetím duelu 1. kola play off NHL s Pittsburghem 3:4. Nejméně gólů padlo v Minnesotě, kde domácí porazili Colorado 1:0 v prodloužení. Výhodu domácího prostředí se podařilo Chicagu a Dallasu, oba týmy snížily v sériích na 1:2.

Jan Hejda už jen sleduje, jak Granlund letí za gólem

Jan Hejda už jen sleduje, jak Granlund letí za gólem | Zdroj: Reuters

Mikael Granlund už kolikrát uchvátil hokejový svět svými rychlými kličkami i překvapivým řešením situace, tentokrát použil oboje. V prodloužení vzal puk u pravého mantinelu a namířil s ním přímo před branku. Cestou se prokličkoval mezi soupeři a v pádu nakonec zvládl zasunout puk bekhendem za Varlamova.

Minnesota tak zvládla snížit v sérii na 1:2, podobně jako Chicago proti St. Louis a Dallas proti Anaheimu. Chicagu pomohl rychlý gól Toewse, který po ledě propálil zdálky Millera, dvacet sekund před koncem přidal druhý gól Kruger.

Na třetí duel nebude určitě rád vzpomínat Columbus. Ve druhé minutě třetí třetiny se bekhandová střela Dubinského odrazila od Atkinsonových kalhot do sítě a domácí vedli 3:1. Ale jen 2 minuty a třináct sekund stačilo hostům k otočení na 4:3 – vítězný gól paradoxně zamířil do sítě odrazem od kalhot obránce Columbusu.

Columbus - Pittsburgh 3:4 (2:0, 0:1, 1:3)
Branky: 2. Jenner, 4. Johnson, 42. Atkinson - 40. Orpik, 46. Sutter, 48. Stempniak, 49. J. Jokinen. Střely na branku: 20:41. Diváci: 19.148. Stav série: 1:2.

Minnesota - Colorado 1:0 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branka: 66. Granlund. Střely na branku: 46:22. Diváci: 19.221. Stav série: 1:2.

Chicago - St. Louis 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 5. Toews, 60. Krüger. Střely na branku: 25:34. Diváci: 22.112. Stav série: 1:2.

Dallas - Anaheim 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 20. Jamie Benn, 38. Ničuškin, 48. Garbutt. Střely na branku: 22:37. Diváci: 19.120. Stav série: 1:2.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít