Britská policie vyzvala muslimky, aby udaly své příbuzné, kteří by se chystali do války v Sýrii

Britská policie sáhla k neobvyklému kroku ve snaze snížit počet osob, které se snaží zapojit do konfliktu v Sýrii. Obrátila se s prosbou na muslimské ženy v Británii, aby takový krok svým synům a manželům rozmluvily. Navíc by prý ženy vyznávající islám měly policii udat své příbuzné, kteří by snad cestu do Sýrie zvažovali.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muslimové v Londýně

Muslimové v Londýně | Zdroj: Reuters

Policie a nevládní organizace spouštějí koordinovanou kampaň, která se soustředí hlavně na velká britská města.

Podle bezpečnostních složek se už lidé, kteří odjeli z Británie bojovat proti režimu Bašára Asada, počítají na stovky.

Má se za to, že asi dvacítka osob žijících trvale ve Spojeném království v syrském konfliktu zahynula. Kritici si myslí, že policie není tou správnou institucí, protože se u britských muslimů netěší dostatečné důvěře.

Navíc považují za nepravděpodobné, že by muslimky udávaly své rodinné příslušníky a vystavovaly je tak hrozbě trestního stíhání. Policie tvrdí, že cílem výzvy je snaha zabránit tragédiím, a ne někoho kriminalizovat.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme