Lázně Bohdaneč zahájily 117. sezonu. Lákají na procedury, architekturu i čápy

Léčebné lázně Bohdaneč v sobotu slavnostně vstoupily do své už 117. sezony. Po té loňské, kterou doprovázely obavy kvůli výpadku peněz od pojišťoven, letos lázně zahajují optimističtěji. Klientů je dost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavilon Gočár v Léčebných lazních Bohdaneč | Foto: Lukáš Peška

Lázně se je snaží klienty lákat nejen na procedury, ale i na program.

„Chceme představit architekturu, která je v našem lázeňském areálu, a to především náš pavilon Gočár,“ poznamenal ředitel lázní Jiří Vitík.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Lázních Bohdaneč natáčela redaktorka Drahomíra Bačkorová

Budova navržená architektem Josefem Gočárem byla zavřená víc než rok a po částečné rekonstrukci se otevřela před dvěma měsíci.

Lidé se také mohou zúčastnit organizovaných procházek věnovaných architektuře. V jejich rámci se podívají k pavilonu Gočár, ale i k dalším stavbám.

Kromě architektury však mají lázně ještě jednu atrakci – čápy. Všimla si jich i pacientka Soňa, která přijela na léčebný pobyt zhruba před třemi týdny.

„Když jsme přijeli, tak tady ještě nebyli, nebo se říkalo, že už byli, ale odletěli. Jsem ráda, že jsem je zase viděla,“ řekla pacientka, která je prý v lázních kvůli opakované operaci kyčle už poněkolikáté.

Ještě aktivněji se o čápy zajímá Alena Jančíková, která v lázních už dlouhá léta pracuje. Posledních pět let je prý ve spojení s náchodskými ornitology a život čápů sleduje.

Prozradila, že nový pár dostal jméno Vojta a Vojtěška, protože přiletěl 23. dubna, tedy na Vojtěcha. „Dostal se sem východní cestou ze zimoviště,“ poznamenala Alena Jančíková.

kov, Drahomíra Bačkorová, Iveta Záleská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme