Celou noc čekali žadatelé o kotlíkové dotace v Hradci Králové, získat je může asi 450 lidí

V Královéhradeckém kraji mohou lidé ode dneška získat takzvané kotlíkové dotace. Celkem má úřad připraveno 20 milionů korun a předpokládá, že uspokojí zhruba 450 žadatelů. U krajského úřadu v Hradci Králové lidé čekali už od nedělního večera.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Královéhradeckém kraji začal sběr žádostí o kotlíkovou dotaci, lidé stáli fronty | Foto: Jiří Fremuth | Zdroj: Český rozhlas

Žádosti se vyřizují v sídle Krajského úřadu v Hradci Králové od dnešního rána do vyčerpání vyčleněné částky, nejpozději však do 11. července 2014. V osm ráno už na krajském úřadu stálo ve frontě zhruba 200 lidí.

Během prvních třiceti minut od otevření podací místnosti bylo odbaveno 25 žadatelů. Jako první dostal razítko a pořadové číslo pan Jarda z České Skalice, který stál ve frontě celou noc.

„Mám starý kotel a chtěl bych ho vyměnit za nový, za automat. Je tam 60 tisíc na nový kotel,“ vysvětluje.

Kromě připravené žádosti s sebou měli lidé zahradní židle, deky, spacáky a termosky. Rozhoduje totiž pořadové číslo přijetí žádosti.

„Předpokládáme, že bychom uspokojili přibližně 400 žadatelů,“ naznačuje Ondřej Slavík z krajského úřadu.

Královéhradecký kraj se tak připojil k Moravskoslezskému, Středočeskému a Ústeckému kraji, kde už systém podpory výměny kotlů na tuhá paliva funguje.

V Královéhradeckém kraji začal sběr žádostí o kotlíkovou dotaci, lidé stáli fronty | Foto: Jiří Fremuth

Jiří Fremuth Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme