Čeští reprezentanti se snaží udělat z curlingu dostupnější sport

Účast na olympijských hrách v Soči mu sice těsně unikla, přesto má za sebou český curling velmi úspěšnou sezónu. Navíc bez ohledu na výsledky zájem o tenhle sport, který vyžaduje výdrž, cit v ruce i bystrý mozek, mezi Čechy roste.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Reportér Jan Kaliba při ukázkovém turnaji v curlingu | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

Přední čeští reprezentanti se ho rozhodli podpořit i ukázkovým turnajem. Jeden z osmi týmů v hale na pražských Roztylech při loučení se sezónou vytvořil i Český rozhlas.

„Musíte umět přemýšlet a zkombinovat hodně pohybů. To se člověk pořádně naučí za rok, nebo za dva. Začátečník si poradí s jednoduchým slajdem a normální hru zvládne i po dvou hodinách tréninku,“ říká Jakub Bareš, který se rozhodl s vrcholovým curlingem skončit.

Přehrát

00:00 / 00:00

Curling si na ukázkovém turnaji vyzkoušel Jan Kaliba

„U nás jde stále o amatérský sport, který ale vyžaduje hodně úsilí, energie a času. Už nemám možnost všechno obětovat,“ prozradil Bareš.

Na turnaji se představil také Jiří Kalemba. Ten během olympijských her v Soči spolukomentoval zápasy curlingu. „Takovýhle turnaj učí i komentátora pokory. Kritizuju světové profesionály a sám nedokážu zvládnout základní kameny,“ řekl Kalemba.

Nevýhodou curlingu je jeho nedostupnost. Není to sport jako například tenis, při kterém vezmete parťáka, vyberete si kurt a jdete hrát.

Ukázkový turnaj v culingu v hale na pražských Roztylech | Foto: Jan Kaliba

„Snažíme se o to, aby curling také takovým sportem byl. Hala je velmi obsazená. Pokud jsou tady volné hodiny, tak se je snažíme nabízet veřejnosti. Je možné sehnat partu lidí a dráhu si objednat,“ říká český reprezentant Jiří Snítil.

Míst pro hraní je ale málo. „Permanentní je jen Praha. Nárazově se dělají akce v Ostravě, v Brně jednáme o otevření jedné permanentní dráhy,“ dodal nejlepší český curler za poslední roky.

Jan Kaliba, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme