Pardubičtí senioři dokazují, že sportovat je možné v každém věku

Představa důchodce sedícího v bačkorách u televize už dávno neplatí. Dnešní senioři jsou zvídaví, aktivní a nebojí se ani sportu. Členové pardubického seniorcentra na Pospíšilově náměstí navíc mohou tužit svaly i na zahradě. Dostali totiž darem tři venkovní posilovací stroje a hned si je vyzkoušeli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Posilovna Domova pro seniory Lesnov | Foto: Radek Tulis

„Tento stroj zvládne každý z vás. Trochu složitější je rotoped, ztuhlé klouby je potřeba předtím trochu rozcvičit,“ popisuje instruktor Radovan Brož, který přišel seniorům tři stroje představit.

Jeden z nich hned zkouší téměř osmdesátiletá Dáša Kašpárková. „Šlape se mi dobře, jezdím pořád na kole, tak jsem zvyklá,“ říká. Sama přitom v seniorcentru působí jako cvičitelka pro ženy, a tak je pořád v pohybu.

Přehrát

00:00 / 00:00

O nových venkovních cvičebních strojích pro pardubické seniory informovala reportérka Drahomíra Bačkorová

Další stroj je vhodný pro posilování pletence břišních i zádových svalů. „Dá se ale využít i pro náročnější cvičení třeba na pažní svaly,“ vysvětluje Radovan Brož.

Jaroslav Horák má zájem i o vzpírání. „Cvičím trochu doma. Hlavně na zahradě a každý den Pět Tibeťanů,“ popisuje.

Nové venkovní stroje mohou využívat všichni senioři třeba před tím, než do klubu přijdou na přednášku nebo společnou akci.

Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme