Sázkové kanceláře očekávají při hokejovém MS tržby přes čtvrt miliardy korun

Mistrovství světa v hokeji dnes začíná v běloruském Minsku prvními zápasy. Zájem sázejících patří k největším v letošní sezoně. Sázkové kanceláře předpokládají, že bude mnohem větší než při minulém šampionátu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sázková kancelář (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Sázkové kanceláře předpokládají, že zájem bude asi o 20 procent vyšší než při minulém světovém hokejovém klání. Odhaduje to například sázková kancelář Fortuna.

„Zájem o mistrovství světa v hokeji v Minsku bude určitě velký, hokejový šampionát je jednou ze tří velkých akcí letošního roku a my předpokládáme, že tržby v České republice by se mohly vyšplhat daleko za hranici 250 milionů korun,“ říká mluvčí Fortuny Petr Šrain.

Zájem sázejících ale bude hodně záležet na tom, jak se bude dařit českému týmu. „Tam, kde se našim reprezentantům daří, tam se sázky zvyšují. Tam, kde se nedaří, ten zájem prudce klesá,“ popisuje výkonný ředitel Asociace provozovatelů kurzového sázení Marek Herman a doplňuje:

Přehrát

00:00 / 00:00

Zájem sázkařů o hokejové mistrovství světa zjišťovala redaktorka Jitka Hanžlová

„A když půjdou do finále, ty náběry můžou být obrovské, samozřejmě i výplaty na výhrách. Pokud vypadnou ve čtvrtfinále, tak se to zásadním způsobem projeví na výši přijatých sázek.“

Realistický předpoklad asociace proto počítá s růstem oproti minulému mistrovství světa také přibližně o 20 procent.

„Odhadujeme, že by zájem sázkařů měl stoupnout oproti loňskému mistrovství světa. Odhadujeme, že na výhrách bychom měli vyplatit něco kolem 700 milionů korun,“ říká Herman.

Na mistra světa ale čeští sázkaři národní tým netipují - na to je kurz 8 ku 1. Největšími favority sázkařů jsou Rusko, Kanada, Švédsko a Finsko. Je ale zajímavé, že na dnešní zápas - takzvaně federální - tipují vítězství Čechů nad Slováky. Na to vsadilo přes 90 procent českých sázejících.

Největší nápor sázkařů se čeká při fotbalovém MS

Kurzové sázení je poslední dobou stále populárnější, což jsme mohli vidět například při zimních olympijských hrách. Tam byl zájem sázejících o hodně větší než při předchozích kláních. Podle odborníků za to mohou především dva faktory: možnost on-line sázení přímo při závodu a rozmach technologií.

Takzvané sázky "naživo" činí sázku mnohem zajímavější a napínavější. Díky novým technologiím pak mají lidé mnohem více informací o většině sportovců - jakou mají formu, co se od nich dá čekat. A proto si sázející myslí, že jejich tip je přesnější.

Také obecně platí, že lidé nejvíce sází, pokud se daří reprezentantům jejich země - což v případě české účasti na ZOH platilo. O to víc, že se to samé nedá říci o českém fotbalu v mezinárodním srovnání.

Přitom sázení na fotbal je jednoznačně nejoblíbenější a ve světě nejrozšířenější. I v Česku. Proto i tuzemské sázkové kanceláře čekají největší nápor sázkařů při mistrovství světa ve fotbale.

Jitka Hanžlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme