Mladí fotbalisté soutěží v McDonald's Cupu, v Jihlavě je sledoval i Václav Koloušek

Krajská finále McDonald´s Cupu mají za sebou první polovinu. Jedno z nich se uskutečnilo na stadionu Vysočiny Jihlava, kde byly k vidění kromě mladých fotbalistů také bývalé i současné opory jihlavského klubu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

McDonald´s Cup v Jihlavě | Foto: Pavel Petr | Zdroj: Český rozhlas

„Hodně se mi líbí, jak se hraje a jak je turnaj zorganizovaný,“ pochválil pořadatele Matyáš, jeden z mladých fotbalistů. „Těšil jsem se na vyhlášení nejlepšího střelce, protože je možnost získat nějaké odměny,“ těšil Matyášova spoluhráče Adama.

Sen o finále pro oba skončil těsně před vrcholem jihlavského turnaje. Ten bedlivě sledoval Ladislav Novický, který téměř tři desítky let působil na stadionu jako správce. Vedl ligové dorostence a teď se stará o ty nejmladší fotbalisty.

Přehrát

00:00 / 00:00

McDonald´s Cup v Jihlavě navštívil Pavel Petr

Zájem o sport je dnes prý jiný, než to bývalo dřív. „Děti to nemají tak lehké. Rodiče jen nacpou do jiných kroužků, třeba na plavání nebo kreslení. Připadá mi, že děti odkládají. Kluci se snaží, je vidět, že fotbal hrají. To ostatní je někdy složité,“ povzdechl si trenér.

U fotbalového turnaje ale žádný trenér mladé fotbalisty přemlouvat nemusí. „Když už tu jsou, je to dobré a člověk je nemusí přesvědčovat. Ti, co tu trénují, nemohou dospat,“ všiml si Ladislav Novický.

Mezi trenéry byl také Michal Veselý, který před lety pomáhal Jihlavě k postupu do první ligy. „Začal jsem to dělat kvůli synovi. Převzal jsem nejmladší přípravky a jsem u nich třetím rokem. Je to těžká práce, chce velkou trpělivost, ale je z toho větší radost,“ říká bývalý fotbalista.

Koloušek schovává podpisy dodnes

Nadšení těch nejmenších je pak pro všechny kolem největší odměnou. „Pro kluky je to super. Škoda že nevyšlo počasí a na trávě jsou kaluže. Využili jsme jiný prostor a kluci jsou v suchu,“ dodává Michal Veselý.

K zážitku ze hry si pak malí fotbalisté mohli přidat kartičku s podpisem dvou opor jihlavského áčka - Ondřeje Šourka a Václava Kolouška.

„Vyhovíme, ale večer to smyjí. My měli podpisy v památníku a já ho mám někde dodnes. Zastavil se u mě třeba Chovanec, Ivan Hašek, pamatuji i Přemysla Bičovského,“ prozradil Václav Koloušek.

Ondřej Šourek a Václav Koloušek se podepisují mladým fotbalisům | Foto: Pavel Petr | Zdroj: Český rozhlas

Pavel Petr, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme