Bikový maraton v Koutech slibuje výjezd k Dlouhým stráním

Dostat se do kouta nebývá zpravidla situací zrovna příjemnou. Ovšem pokud se v sobotu dostanete do Koutů, litovat rozhodně nebudete.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Seriál Kolo pro život na Krásné louce v Mladé Boleslavi | Foto: Pavel Petr

Musíte však dorazit do koutů s velkým „K“, přesněji do Koutů nad Desnou v nádherném prostředí Jeseníků a navíc s horským kolem. Právě v okolí této obce si budete moci zazávodit ve 4. podniku seriálu Kolo pro život České spořitelny.

„Je to závod opravdu na horách. Není nejnáročnější délkou trasy, ale převýšením je docela náročný. Závodníci musejí vyjet na Mravenečník, kolem přečerpávací elektrárny Dlouhé stráně, objedou celý masiv Mravenečníku, potom pod lanovku, kde to bude divácky hodně zajímavé zpět do cíle v Koutech,“ zve na start jeden z pořadatelů Kouty MTB Maratonu České spořitelny David Kestl.

Přehrát

00:00 / 00:00

Bikovému závodu v kotech se věnuje Miroslav Augustin

Pozvánky na jednotlivé závody seriálu spojujeme s radami pro rekreační cyklisty. Tentokrát jsme se zaměřili na vybavení, které by si měl každý na delší vyjížďku vzít. Poradcem není nikdo jiný než olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý.

„Určitě bych si vzal nějaké základní nářadí, náhradní duši, pumpičku, to je základ. Možná ještě nýtovač nebo imbusové klíče. Potom určitě nějaké oblečení, vestičku nebo pláštěnku. Další kapitolou je jídlo,“ říká Kulhavý.

„Možná s sebou nějaké peníze, dobrý je mobil, kdyby se něco stalo. Potom nějakou tyčinku, kdyby se člověku ta jízda protáhla, nebo kdyby chytil hlaďák, tak aby se pak dokázal dostat domů,“ myslí Kulhavý na vše podstatné a k tomu všemu už jen doplnit samotný prostředek – kolo.

Miroslav Augustin 1, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme