V Brně se otevírají koupaliště Riviéra a v Zábrdovicích. V Tišnově ještě opravují

Po velmi horkých dnech se dnes Brňanům otvírají brány městských koupališť v Zábrdovicích a Riviéra. Město odráží kritiku, že koupaliště nemohlo narychlo zprovoznit v nedávných tropických vedrech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bazén (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Ředitel Starezu sport Martin Mikš tvrdí, že se dokončovaly nutné stavební práce.

„Otevíráme 13. června, je to zhruba o deset dní dříve než minulý rok. Když jsem byl dotázán, jestli by to nešlo ještě dřív - ten termín otevření se připravuje zhruba čtvrt roku dopředu,“ říká Mikš a dodává:

„K tomu směřují všechny přípravné práce, letos jich je na Riviéře opravdu hodně. V aquaparku Kohoutovice je už nějaký čas v teplých dnech otevřen střešní bazén, návštěvníci mohou využívat i jej.“

Koupaliště v Tišnově by se mělo i přes komplikované opravy otevřít na začátku prázdnin. Loni na podzim začali dělníci s opravou potrubí, zjistili ale, že vana bazénu není na sezónu připravena. Ještě v zimě proto radnice vypsala výběrové řízení a na jaře se začalo s dalšími opravami.

Místostarosta František Svoboda z KDU-ČSL věří, že se jedenáctimilionová investice vyplatí.

Do zimy se měly provést drobné úpravy betonové části a už na podzim se ukázalo, že to nebude stačit, že je to v mnohem horším stavu, než se předpokládalo. Naštěstí se přes zimu podařilo připravit druhou etapu, nicméně čas na to byl strašně krátký,“ konstatuje.

Tereza Kadrnožková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme