Hendikepovaní a senioři mohou projet Šumavu na upravených skútrech. Doprovodí je průvodce

Šumavský národní park nově nabízí výlety na elektrických skútrech. Vyjížďky v doprovodu průvodce jsou přednostně určené hendikepovaným, v případě volné kapacity se jich ale mohou zúčastnit i senioři. Žádnou zkušenost s řízením přitom mít nemusejí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Národní park Šumava | Foto: Filip Jandourek

„Zvládnout by to měl každý, kdo zvládne ovládání na řídítkách plynu a brzdy. Jinak je tam velmi pohodlná sedačka, která má i opěrky a nedá se z toho vypadnout, protože skútr je na čtyřech kolech. Je to bezpečné. Je nutno samostatně ovládat rychlost, ale ta je také limitovaná osmnáctkou. To je ale opravdu když už to dám naplno,“ říká vedoucí marketingu šumavského národního parku Josef Štemberk.

V doprovodu průvodce se zájemci mohou vydat na čtyři trasy, například na šumavské Pláně nebo do okolí plavebních kanálů. Vyjížďky začínají vždy na Rokytě, nebo ve Stožci. Lidé se na ně musí přihlásit předem.

„Je potřeba, aby měl buď průkaz ZTP nebo mu bylo nad 65 let. Může s námi jet také dotyčného doprovod. Jezdíme dvakrát týdně, červen máme obsazený, na červenec máme přihlášeno sedm vyjížděk. Vyjížďka je 18, když jedeme na Tmavý potok až 20 kilometrů. Když vyjedeme v devět hodin, jsme tu zpátky mezi 13. až 14. hodinou. Podle toho, kolik je výkladu,“ vysvětluje průvodce František Hálek.

Jitka Englová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme