Steven Seagal nestihl letadlo. The Tap Tap hráli na Rock for People bez něj

V Hradci Králové druhým dnem pokračuje hudební festival Rock for People. Dorazilo na něj už přes 15 tisíc lidí. Hned první večer patřil velkým zahraničním hvězdám. Vystoupil francouzský zpěvák Manu Chao a také americký herec Steven Seagal se svým Blues Bandem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rock for People 2014 | Foto: Matěj Skalický

Se Stevenem Seagalem měl původně zahrát také český orchestr The Tap Tap, ve kterém působí tělesně postižení studenti a absolventi škol pražského Jedličkova ústavu. Na Rock for People hráli už několikrát.

„Ještě včera to vypadalo, že to dopadne dobře, ale dnes jsme se dozvěděli, že se mu nepodařilo nastoupit do správného letadla, takže v čase, ve kterém měl vystupovat, nevystoupí ani on,“ vysvětloval včera nepřítomnost americké hvězdy kapelník Šimon Ornest.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na hudebním festivalu Rock for People natáčel Ondřej Vaňura

I tak si ale členové The Tap Tap atmosféru Rock for People užili.

„My si poradíme i bez Stevena. Máme připravenou písničku od Alberta Collinse Frosty. Je to bluesová dvanáctka a budeme ji hrát i bez něj. Ale protože je to akční hrdina, může se stát, že se nám snese přímo na pódium.“

Nakonec Steven Seagel se svým Blues Bandem opravdu dorazil a zahrál v náhradním půlnočním čase. Kromě tuzemských fanoušků potěšil také ty z Německa, Švýcarska nebo třeba z Anglie.

„Nemírně nás potěšilo, že v letošním roce se festival hodně otevřel do Velké Británie. Britským fanouškům se prodalo asi 300 až 400 vstupenek,“ říká o pestrosti návštěvníků Jiří Hlinka z organizačního týmu festivalu.

Rock for People 2014 | Foto: Matěj Skalický

Mezi dnešní hlavní české hvězdy bude patřit kapela Chinaski, která tu oslaví 20. narozeniny. V sobotu tady pak odehraje poslední koncert před plánovanou pauzou kapela Lucie.

Ondřej Vaňura Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme