Zaměstnanci kdyňského Domu seniorů nacvičují koncert, zlepšují tak své vztahy

Existuje několik možností, jak zlepšit vztahy zaměstnanců ve firmách. Společnost Plzeň 2015 přišla nově s projektem uměleckých intervencí zvaným KREKR neboli kreativitou k rozvoji. V Plzeňském kraji se do něj zapojila pobočka jedné jazykové školy a Dům seniorů ve Kdyni, kde projekt vrcholí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Debashish Chaudhuri | Foto: oficiální stránky Debashish Chaudhuri

Indický dirigent Debashish Chaudhuri nacvičuje se zaměstnanci Domu seniorů dvacetiminutový koncert. „U většiny koncertů vím repertoár a je to jen otázka zkoušení, ale tady jsem nevěděl, co budu dělat a co má být výsledkem. Je to výzva,“ svěřuje se dirigent.

„Objevil jsem tu obrovský skrytý potenciál, protože láska a radost byly tak obrovské, že pro mě vůbec nebyl důležitý hudební nedostatek,“ chválí Debashis Chaudhuri.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zkoušku v Domě seniorů navštívila reportérka ČRo Martina Klímová

Cílem projektu, který vznikl v roce 2001 ve Švédsku, je zlepšit vztahy ve firmách. „Nejdůležitější je, že lidé začínají vnímat jeden druhého a své pocity a atmosféra se mění,“ potvrzuje projektová manažerka společnosti Plzeň 2015 Monika Bechná.

Do projektu se zapojilo zhruba 15 pracovníků kdyňského Domu seniorů. „Poznala jsem, že i když s těmi lidmi pracuji 3 roky, nic o nich nevím. Člověk vypadne ze stereotypu: Do práce, z práce, domů. Je to obohacení a mám se na co těšit,“ říká kuchařka domova Marie Nečasová.

Podobné projekty mají i další přínosy: „Zvyšuje se loajalita zaměstnanců k firmě. Ve Švédsku se prokázalo snížení nemocnosti. V některých firmách došlo i k produktivním zlepšením,“ tvrdí Monika Bechná.

Proces je důležitější než cíl

Na podobných dílech umělec se zaměstnanci pracuje tři až dvanáct měsíců, konečný výsledek ale není tolik důležitý:

„Víc se těším na proces. Vrchol je pro mě spíš smutný, než radostný. Lidi uvidí, že to mohou dělat, i když nejsou profesionálové, to vůbec nevadí,“ přiznává indický dirigent Debashis Chaudhuri.

Koncertní vystoupení zaměstnanců kdyňského Domu pro seniory se uskuteční v úterý 24. června. Další zájemci se mohou do projektu KREKR společnosti Plzeň 2015 hlásit do jara příštího roku.


Zvětšit mapu

Martina Klímová, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme