Město Jeseník se chce soudit se starostou sousední Lipové Lázní

Jeseník chce žalovat starostu sousední obce Lipové Lázní Lubomíra Žmolíka (ODS). Ten podle právního oddělení města pobíral jako předseda dozorčí rady společnosti Vodovodů a kanalizace Jesenicka neoprávněně peníze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soud (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Nechával si prý paušálně vyplácet náhrady provozních nákladů a obcházel tak zákon o střetu zájmů. Od roku 2007 si podle místostarosty Libora Halase ze sdružení Mladí pro Jeseník přišel k 350 tisícům korunám.

„Z našeho pohledu byl zvolen nestandardní postup, kdy se provozní výdaje na začátku období odhadly a na základě tohoto odhadu byly několik let vypláceny. I přesto, že některé důvody, které ke kalkulaci vedly, nebyly nikdy prokázány, ani vyúčtovány,“ říká místostarosta Jeseníku Halas.

Jeseník chce ušlé peníze vymáhat po Žmolíkovi soudně. Starosta Lipové Lázní se ale brání, na vyplácení provozních nákladů měl podle právníka nárok.

„Plnění, která plynula z příkazní smlouvy, tvoří můj zákonný nárok. Jedná se totiž o náhrady za použití osobního automobilu, na což má každý pracovník ze zákona nárok,“ uvedl Žmolík.

Andrea Švubová, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme