Tour de France začíná v severní Anglii, hotely mají vyprodáno

V anglickém hrabství Yorkshire začíná dnes netradičně cyklistická Tour de France. Severoanglický region si od nejsledovanější každoroční sportovní akce na světě slibuje příliv zahraničních turistů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letošní Tour de France začíná v severní Anglii | Zdroj: Reuters

„Trasu letošní Tour de France oznámili před 20 měsíci asi v 6 hodin večer, byla to středa. Do čtvrtečního rána byly všechny hotelové pokoje na závodní víkend zarezervované,“ uvádí Michael Grimes, provozovatel stylového hotelu White Lion v městečku Hebden Bridge.

„Pro mě nejsou největší výhodou turisté, kteří přijedou teď o víkendu, ale celosvětová propagace Yorkshiru,“ tvrdí Kathryn Collingtonová, majitelka penzionu v městečku Thirsk.

Favoritem 1. etapy TdF je Cavendish, Angličané mu postavili trať na míru

Číst článek

„Doufám, že si lidé v Číně nebo Japonsku u televizní obrazovky řeknou: ‚Teda, Yorkshire vypadá nádherně. Příště, až pojedeme do Anglie, nezůstaneme jen v Londýně‘,“ doufá majitelka penzionu typu bed and breakfast.

Úvod ušitý pro domácího favorita

Úvodní etapa Tour de France vede z Leedsu do Harrogate v severní Anglii a měří 190 a půl kilometru. Podle papírových předpokladů by ji měl rozhodnout závěrečný spurt. Jeho největším favoritem by byl Brit Mark Cavendish. Podle expertů je dojezd šitý na míru právě držiteli 25 etapových triumfů.

Předpověď počasí naznačuje, že jezdci během prvního dne nejspíš zmoknou, což by na úzkých silnicích v hrabství Yorkshire mohlo způsobit dodatečné problémy.

Favoritem první etapy je Mark Cavendish | Foto: Reuters

Jiří Hošek, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme