V kauze kradených kol padl první rozsudek, nejmladší z trojice zlodějů stráví rok ve vězení

Českobudějovický okresní soud vynesl první rozsudek v rozsáhlém případu krádeží kol. Nejmladší ze skupiny obžalovaných půjde na rok do vězení. Další dva spolupachatelé si na rozsudek počkají až do konce srpna ve vazbě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kolo (ilustr. obr.) | Foto: GNU General Public License, verze 1.2, uživatel: Bruger:Gajda-13

Mladík, který stráví rok ve vězení, má na svědomí také vykrádání sklepů a jednoho školního bufetu. Své matce zcizil platební kartu a vybral z účtu 26 tisíc korun.

„Uložený trest odpovídá závažnosti projednávaného skutku. Spolupachatelé byli vyloučeni do samostatného projednání,“ konstatoval státní zástupce Richard Císař.

Vynesený trest je pravomocný. Všechny strany se vzdaly práva na odvolání, říká soudce Pavel Pavlátka.

„V současné době je ve vazbě, takže bude převeden do výkonu trestu. Vazba, která trvá téměř čtyři měsíce, bude započtena do celkové délky trestu odnětí svobody,“ popisuje Pavlátka.

Roční trest bude v celé kauze pravděpodobně nejnižší, odhaduje soudce: „On se k trestné činnosti odcizování kol připojil pouze okrajově. V jeho případě byla trestná činnost odlišného charakteru.“

Další z obžalovaných v tomto případu přiznal krádež šedesáti kol za jediný rok. Některá prodal nejstaršímu z celé skupiny. O jejich trestu bude soud rozhodovat koncem srpna.

Celý případ je velmi složitý. Všichni obžalovaní si ve svých výpovědích značně protiřečí. Většinou také spáchali i nějaké další delikty. To je mimo jiné důvod, proč byli všichni tři ve vazbě. Někteří už měli pravomocné rozsudky s podmíněným odkladem.

Martin Pokorný, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme