Radnice Trhových Svinů nesouhlasí s trasou obchvatu, může omezit rozvoj firem

Návrh severního obchvatu Trhových Svinů vypracoval Jihočeský kraj. Radní ale s trasou vedoucí přes Otěvěk nesouhlasí. Vybudování komunikace v těchto místech může podle nich omezit zaměstnanost a narušit klidovou část města. Kraj se ale brání. Na negativa ho prý město předem neupozornilo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Opatovice nad Labem - doprava po obchvatu je vedena zatím v jednom pruhu pro každý směr | Foto: Honza Ptáček | Zdroj: Český rozhlas

Severní obchvat zasahuje podle stávajícího plánu do zastavitelného území místní části Otěvěk, klidové zóny nebo hřbitova, vyjmenovává starosta Radislav Bušek.

„Omezuje i rozvoj firem Šmíd a GPN, které v regionu zaměstnávají více než 600 obyvatel. Pokud by tato varianta byla schválena, hrozí ukončení činnosti, což by byl velký zásah do zaměstnanosti,“ upozorňuje na významný negativní dopad Bušek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Proč trhosvinenská radnice nesouhlasí s trasou obchvatu, zjišťovala Jitka Cibulová Vokatá

Proti druhé variantě obchvatu vedoucí kolem Svinenského potoka se zase postavila část obyvatel. Jihočeský kraj proto nechal zpracovat studii, která měla být přijatelná pro všechny, říká Daniela Řežábková z Krajského úřadu.

„Problémy, o kterých se mluví, byly řešitelné v rámci studie. Město se k návrhům nevyjádřilo. Kdyby na ně byl kraj upozorněn, tak k nim bylo přihlédnuto,“ vysvětluje Řežábková a dodává:

„Koridor se dá upravit tak, abychom se vyhnuli stávajícím objektům. Nicméně už nelze měnit trasu bez opakovaného veřejného projednání, protože by šlo o podstatnou úpravu územního plánu.“

Obchvat Trhových Svinů je zatím jen na papíře. Konečný verdikt je na krajských zastupitelích. Kdy ale padne, zatím není jasné.

Jitka Cibulová Vokatá, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme