Motorkáři opět míří do Rehabilitačního ústavu Kladruby, podpoří tady vozíčkáře

Akce s názvem Respekt proběhne zítra v Rehabilitačním ústavu v Kladrubech už po sedmé. V zařízení pobývá řada milovníků silných strojů, kterým jediný okamžik změnil život. Proto akce nese podtitul Jeden den pro všechny motorkáře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Respekt v Kladrubech | Foto: Karel Chlumec

Smyslem projektu je upozornit řidiče aut i motocyklů, že musí mít vzájemný respekt a předvídat chování druhých. U jeho zrodu stála Štěpánka Foxová.

„Začalo to úplně nevinně. Chtěli jsme pozvat naše kamarády, bývalé motorkáře, kteří se kvůli svému úrazu dostali na vozík a pořídili si čtyřkolky,“ popisuje Foxová.

Respekt si získává stále více příznivců. Loni se akce zúčastnilo 600 strojů. Polovina vyjela na spanilou jízdu a kolona měla dva kilometry. Kromě několika kapel se na letošním ročníku tradičně představí také kaskadéři.

Jejich vystoupení často vede lidi k otázce, proč je takový program součástí Respektu, říká organizátor Lumír Kovář a přidává svoji odpověď.

„Právě proto, aby si lidé uvědomili, že ten člověk se tímhle živí. Dělá to každý den, nebezpečné věci nacvičuje. Nemůže si to dovolit kluk, který na motorce jezdí třeba dva měsíce,“ vysvětluje Kovář.

Program je připravený od 10 hodin. Na své si přijdou jak motorkáři, tak i rodiny s dětmi. Na spanilou jízdu vyrazí milovníci silných strojů v pravé poledne a program večer zakončí hudební produkce.

Věra Hájková, Anna Kottová, Radek Duchoň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme