Mezinárodní experti našli na Ukrajině další těla obětí leteckého neštěstí

Na místě dopadu malajsijského Boeingu ve východní části Ukrajiny našli vyšetřovatelé z Nizozemska a Austrálie další části těl obětí, které se nepodařilo objevit dříve. Podle australského ministerstva zahraničí se ale stále neví o asi 80 lidech, kteří byli na palubě letadla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajinský vicepremiér Volodymyr Hrojsman | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Místo neštěstí prohledává stovka nizozemských a australských specialistů.

Vyšetřovatelé hledají v první řadě mrtvá těla, protože ta se při teplotách kolem 30 stupňů rychle rozkládají. Pátrají také po osobních věcech pasažérů.

Stále se ale podle ukrajinského vicepremiéra Volodymyra Hrojsmana setkávají s provokacemi rebelů.

„Důležité je, aby se našla všechna těla, ostatky obětí se vrátily do svých domovských zemí a jejich rodiny je mohly pohřbít,“ uvedl Hrojsman.

Mluvčí ukrajinské Rady národní obrany Andrej Lisenko předpokládá, že práce vyšetřovatelů bude nerušeně pokračovat a brzy přinese konkrétní výsledky.

Práci expertů na místě pádu letadla umožnil závazek ukrajinské armády nezasahovat v okruhu 20 kilometrů kolem místa neštěstí. Boje s rebely ale stále zuří jen o několik kilometrů dál.

Vicepremiér Hrojsman také zaručil, že ukrajinská strana nebude klást odvozu ostatků a práci expertů žádné překážky.

Malajsijské letadlo se zřítilo 17. července, na jeho palubě bylo 298 lidí. Západ z neštěstí obviňuje proruské separatisty, rebelové ale vinu odmítají.

Trosky letadla Malajsijských aerolinií sestřeleného nad východní Ukrajinou | Foto: Martin Dorazín

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme