Soud pustil z vazby jednoho z mladíků obviněných z útoku na zpěváka Hrůzu

Jeden z mladíků obviněných z útoku na zpěváka Michala Hrůzu je na svobodě. Rozhodl o tom Krajský soud v Ostravě, který řešil stížnost obviněného proti vazbě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krajský soud Ostrava | Foto: Tomáš Adamec

Podle mluvčího soudu Dalibora Zechy oba důvody vazby ostravská justice zrušila.

„Jeden z obviněných, který podal stížnost proti vzetí do vazby, byl propuštěn, protože soud neshledal důvody pro uložení útěkové vazby a neshledal také důvody pro uložení vazby z důvodu ovlivňování svědků,“ řekl mluvčí soudu Českému rozhlasu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Případ napadení zpěváka Michala Hrůzy v Ostravě sleduje redaktorka Andrea Čánová

Druhý z obviněných ve vazební věznici zůstává. Oba mladíci, kteří jsou bratranci, podle policie zpěváka Michala Hrůzu surově napadli v polovině července v ostravské Stodolní ulici.

Zpěvák po rvačce skončil v nemocnici s krvácením do mozku a v bezvědomí. Po operaci byl v umělém spánku, z něhož jej lékaři probudili 29. července. Jeho stav se zlepšil natolik, že 11. srpna mohl Městskou nemocnici v Ostravě opustit. Byl převezen do rehabilitačního zařízení v Čechách.

Andrea Brtníková, mta, Iva Havlíčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme