V Novém Malíně nabízejí prázdninovou brigádu víc než stovce mladých lidí

Přestože sehnat práci v šumperském okrese není jednoduché, desítky studentů to štěstí mají. Letní brigádu našli v obci Nový Malín, přesněji ve firmě Malínská provozní, která patří obci a zajištuje mimo jiné úklid veřejných prostranství.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Studenti SŠIS brigáda | Foto: Jana Myslivečková | Zdroj: Český rozhlas

„My sem s bráchou chodíme každý rok, jsme rádi, že tady je ta možnost přímo ve vesnici. Všude jinde chtějí lidi s praxí, kterou my jako studenti nemáme,“ popsala brigádnice Tereza.

Každé ráno před šestou hodinou se v areálu firmy Malínská provozní scházejí desítky studentů. Pravidelně se vede docházka, kolik lidí přišlo, a poté jsou brigádníci rozděleni ke svým dozorům a mohou začít s nejrůznějšími pracovními úkony od řemeslných prací až po úklid obce.

„My tady s klukama kopeme vodovod. I já jsem na brigádě, už tady pracuju sedmým rokem a na práci tady spoléhám,“ uvedl dozor Filip.

Za letní prázdniny se v Novém Malíně prostřídá až 120 studentů. Jejich zaměstnávání je oboustranně výhodné. V obci se řádně uklidí, mladí lidé si vydělají nějaké peníze a pořádku v obci si více váží.

Zdeňka Jílková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme