V Praze a okolí přibude šest železničních zastávek, pomohou zkrátit dojíždění

V Praze a Středočeském přibyly nové vlakové zastávky, jedna v Praze na Podbabě a dalších pět v oblasti Rudné a Hostivice. Díky nim si lidé zkrátí cestu mnohdy i o dvacet minut, zrychlí se také čas dojížďky do Kladna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nová vlaková zastávka v Jinočanech | Zdroj: ČTK

Pět nových zastávek ve Středočeském kraji bude v provozu už v pondělí 1. září, kdy bude nápor cestujících vyšší také kvůli prvnímu školnímu dni. Nově budou moci cestující nastoupit na vlak v zastávkách Chýně, Jinočany, Rudná zastávka, Hostivice-U hřbitova a Hostivice-Sadová.

V souvislosti s tím se změní i jízdní řády na tratích Praha - Rudná u Prahy - Beroun a Praha-Smíchov Na Knížecí - Hostivice - Rudná. Týká se to linek S6 a S65.

Například cesta vlakem z Chýně do Dejvic potrvá nově s jedním přestupem v Hostivici pouze 28 minut, původní cestování autobusem a metrem dřív zabralo skoro 50 minut.

Nově otevřené zastávky:
Chýně, Jinočany, Hostivice-Sadová, Hostivice-U hřbitova, Rudná zastávka, Praha-Podbaba
Zrušená zastávka:
Praha - Bubeneč

„Všechna spojení ve směru na Smíchov nebo do Dejvic budou mezi 23 a 28 minutami. Díky návaznostem a novým zastávkám se zlepší i dojížďka i do přirozeného regionálního centra, což je Kladno. I tam dojde ke zkrácení jízdních dob,“ říká pověřený ředitel Ropidu Pavel Procházka.

Nově vznikla i zastávka v Praze-Podbabě, ta bude otevřena už tento pátek. Cestujícím začne zastávka sloužit ve 4 hodiny ráno. V provozu je zatím jen jedno nástupiště ze dvou, to druhé bude dokončeno do prosince tohoto roku. Zastávka leží přímo u konečné tramvají na Podbabě.

Už zítra naopak přestane cestujícím sloužit původní nádraží v Bubenči, které bude dál obsluhovat autobusová linka 131, která jezdí v ranní špičce každé 4 minuty a odpoledne po 6 minutách.

Zastávka Podbaba nahradní nádraží v Bubenči | Foto: ČTK

Vojtěch Man, Veronika Štefanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme