Pražská zoo bude mít nového samce slona indického. Získala ho z Berlína

Nového samce slona indického bude mít od zítřka pražská zoologická zahrada. Speciální nákladní vůz přiveze jednatřicetiletého samce z berlínské zoo, kde žije už od roku 1989. Praha si od převozu slibuje, že zkušený samec Ankhor oplodní mladé samice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slonice Donna a Tonya | Foto: Zoo Praha

Sloní samec Ankhor přijede do Prahy i přesto, že místní zoologická zahrada už jednoho samce slona indického má.

„Samec Mekong, který u nás žije v posledních letech, je sice krasavec, má mohutné kly, ale příliš se neosvědčil ve vztahu k samicím,“ říká ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek a pokračuje:

„A my potřebujeme zkušeného samce, který už má nějaké potomstvo, aby se ho od něj dočkaly také naše mladé slonice, zejména ty ze Srí Lanky.“

Dva sloní samce ale v pražské zoo nebudou mít dlouho. „Zanedlouho po tom by měl Mekong odejít, pravděpodobně do Řecka,“ informuje Bobek.

Sloní samec Ankhor dorazí z Berlína do Prahy v noci. „Je to plánováno tak, že by měl přijet už během noci z úterý na středu. A ve středu brzy ráno by měl být vyložen a umístěn u nás v Údolí slonů,“ dodává ředitel zoo.

Václav Rokyta, kap Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme