Lidé vzpomněli na Ještědu architekta Karla Hubáčka

Obdivovatelé zesnulého architekta Karla Hubáčka se dnes rozhodli uctít jeho památku výšlapem na vrchol hory Ještěd. Právě pod nejvýraznějším symbolem krajského města - hotelem a vysílačem Ještěd - je světoznámý architekt podepsán.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karel Hubáček na snímku z roku 2001

Karel Hubáček na snímku z roku 2001 | Zdroj: ČTK

Organizátoři pietního pochodu na architektovu počest u vysílače zapálili svíčky a připomněli jeho dílo. Počasí akci příliš nepřálo. K vrcholu se vydalo 13 lidí, ale další tam už čekali, protože přijeli vozy, nebo lanovkou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pietní akt na Ještědu sledovala reportérka Eva Malá

Měli možnost prohlédnout si i interiéry tamního hotelu a vyslechnout odborný výklad. Ještěd Karlu Hubáčkovi zajistil nesmrtelnost. Od Mezinárodní unie arcitektů získal Perretovu cenu. Vyšší mety zatím jiný český architekt nedosáhl.

Stavba realizovaná v letech 1966 až 1973 má tvar rotačního hyperboloidu a odborníci ji oceňují zejména pro dokonalé propojení moderní architektury s okolním prostředím.

Hubáček postavil v Liberci také kontroverzní obchodní dům Ještěd, který už nestojí, nebo kulturní dům s koncertní síní v Teplicích, či meteorologickou věž v Praze – Libuši.

Eva Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme