Parníkem za vínem? Na dolním Labi je to možné

Důvod k radosti mají příznivci lodní dopravy na dolním Labi. Na padesátikilometrovém úseku mezi Horními Počáply u Štětí a Ústím nad Labem zahájila třetí sezónu Labská paroplavební společnost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zdymadla | Foto: Jan Rosenauer

Letos bude na Labi rušněji než v předešlých letech. Labská paroplavební totiž spustila na vodu druhou loď, nazvanou Porta Bohemica 2. Vyznačuje se velmi nízkým ponorem.

„Může jezdit, když bude vlastně stav vody kritický. Se svým ponorem 65 centimetrů se může dostat na místa, která jsou třeba pro jinou loď špatně dostupná,“ říká provozovatel Karel Svoboda.

Přehrát

00:00 / 00:00

Novinky v lodní dopravě na dolním Labi zjišťovala redaktorka Veronika Kindlová

Zatímco Porta Bohemica 1 má přídomek 'gastronomická', Porta Bohemica 2 bude 'vinařská':

„Budeme s touto lodí navštěvovat jednotlivá vinařství, a lidé tak budou moci poznat i vínečka, která tady v našem kraji máme.“

Vedle nového parníku letos k dosavadním šesti přístavním místům přibyla další tři - v Horních Počáplech, Nučničkách a Dolních Zálezlech.

Další parníky na severu Čech jezdí už od dubna mezi Ústím nad Labem a Mělníkem, Ústím a Litoměřicemi a Děčínem a saským Bad Schandau.

Marika Táborská, Veronika Kindlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme