Adventní ZOO Praha láká na nevšední prohlídky i malé vstupné

Pražská zoologická zahrada dnes nabízí návštěvníkům mimořádné adventní prohlídky. Lidé se budou moci podívat do nového pavilonu pro slony i do jeho zázemí. K vidění je také výstava fotografií z mongolské adaptace koní Převalského, které ZOO Praha vrátila do přírody.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Návštěvníci budou moci navštívit budoucí areál pro slony | Foto: © CTECH s.r.o.

„V areálu, v té severní části budou probíhat komentované prohlídky s průvodcem stavby pro slony, hrochy a antilopy. Tedy návštěvníci budou mít šanci dostat se do míst, kam v budoucnu budou chodit pouze chovatelé a jejich svěřenci,“ říká mluvčí pražské ZOO Jana Ptáčinská Jiráková.

Ve Vzdělávacím centru v jižní části ZOO se pak ve 13 hodin uskuteční vernisáž výstavy s názvem Zpátky v divočině, kde mohou návštěvníci zhlédnout velkoformátové fotografie, zachycující koně Převalského po jejich adaptaci v mongolské rezervaci Khomiin Tal.

Přehrát

00:00 / 00:00

O novinkách v pražské ZOO hovořil v Ranním interview její ředitel Miroslav Bobek

„Po čtyřech měsících jejich pobytu tam se do oblasti vypravil i fotograf Petr Jan Juračka a pořídil unikátní sérii snímků, které zachycují to, jak oni se tam aklimatizovali,“ popisuje náměty fotografií Jana Ptáčinská Jiráková a pokračuje:

„A mimo jiné také to, jakým hitem tam jsou naše české klisny, protože k nim do ohrady přeskočil místní volně žijící hřebec Bo, který tam s nimi tráví ten čas a vyloženě se s nimi snaží spřátelit.“

Ve stáji a výběhu pro slony si polepší zvířata i návštěvníci

Nový sloninec s výběhem se teprve staví, ale je zřejmé, že zvláště venkovní prostory budou mnohem rozlehlejší než ty původní.

„Sloní stáj bude také přístupná návštěvníkům, ale primárně je přizpůsobena potřebám slonů a chovatelů, není koncipována jako expoziční,“ upozorňuje ředitel zahrady Miroslav Bobek.

Slony zde budou čekat bazén a brouzdaliště jak uvnitř, tak i venku. Prostory také zahrnují boxy, do kterých lze slony oddělit.

„Teoreticky by bylo možné tam mít dva sloní samce a vytvářet dvě chovné skupiny. Návštěvníky by mohla zaujmout velká pískoviště uvnitř stáje nebo na zdech gigantická betonová drbátka pro slony,“ zmiňuje Bobek.

ZOO Praha chová slony indické, proto bude v rámci slonince vystavena řada indických artefaktů a po některých z nich budou moci děti šplhat.

„Bude tam část srílanské vesnice s dětským trenažérem slona s volbou různých režimů jízdy od válečného až po pracovního indického slona,“ láká Bobek.

Vedení zahrady usiluje o zpřístupnění sloního areálu v sezóně 2013. Na internetových stránkách Zoo Praha je možné si prohlédnou vizualizaci stavby. Nový domov se chystá také pro hrochy a antilopy.

V neděli odpoledne se také v zoologické zahradě letos už podruhé rozsvítí vánoční strom. Kdo přijde v 15 hodin, bude mít vstup za pouhou jednu korunu.

Lucie Husárová 1, Lucie Maňourová, Petr Král, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme