Armáda vyzkoušela novinku. Raketový systém RBS 70

V Doupovských horách dnech vyvrcholily ostré střelby protiletadlové obrany. Vojáci při nich vyzkoušeli i nový systém pro odpalování raketových střel.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

0623trn-doupov-cvičení-raketa 055.jpg

0623trn-doupov-cvičení-raketa 055.jpg

Vojenský újezd Hradiště v severozápadních Čechách je největším armádním cvičištěm v zemi. Jednotky zde mohou prověřovat i často velice složité taktické manévry.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zdeněk Trnka referuje z místa.mp3

Na Střelnici Březina dnes vyvrcholilo cvičení 25. protiletadlové raketové brigády ze Strakonic, které se zúčastnilo na dvě stě vojáků.

„Toto cvičení trvá 14 dní a podílejí se na něm všechny palebné baterie 252. raketového oddílu“, upřesňuje řídící dnešních střeleb kapitán Lukáš Berger.

Protiletadlová obrana nacvičovala střelbu na pohyblivé cíle, ale vojáci tam dnes zkoušeli i novinku české armády.

Střelnice Březina tak zažila představení moderního systému pro odpalování raketových střel RBS 70. Na českých cvičištích byla zbraň použita při ostrých střelbách teprve podruhé.

„Tento švédský zbraňový systém ve svým segmentu představuje maximální špičku“, říká velitel vzdušných sil České republiky brigádní generál Jiří Verner.

RBS 70 jsou raketovým kompletem, který má dosah 8 kilometrů. Střely jsou naváděny laserovým paprskem.

Zdeněk Trnka, Aneta Vojtěchová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme